מנחם, עופר ומעיין הפזיותרפיסטית
מנחם, עופר ומעיין הפזיותרפיסטיתצילום: דוברות הדסה

מעיין חדד, פיזיותרפיסטית בבית החולים הדסה הר הצופים, החליטה להפגיש בין מטופל שלה שנפצע בקרבות מול מחבלי חמאס לבין מטופל נוסף, עופר אוחנה, שנפצע אנושות בפיגוע בקריית ארבע לפני שנה.

המטופל שנפצע במלחמה, מנחם, חייל בן 22, נפצע בזרועו ביום הלחימה הראשון בכיסופים, נותח על ידי צוותי הדסה עין כרם וכעת החל במסע השיקום במחלקת השיקום בהדסה הר הצופים.

המפגש בין השניים התרחש הבוקר, במהלך תרגול פיזיותרפיה עם צוות המחלקה. חדד, המטפלת בשניים, חשבה שההיכרות ביניהם תוכל להעשיר זה את זה ולעודד בהחלט.

אוחנה אמר למנחם: "כמי שנמצא בתהליך השיקום פה בהדסה הר הצופים, אני יכול לספר לך שאתה לא תאמין כמה רחוק תגיע. עם כוח רצון חזק, עם תמיכת המשפחה ועם האנשים פה, שיודעים לדרבן ולקדם אותך כל פעם בעוד צעד ולעוד הישג אישי, אתה תתחזק ותחזור לעצמך. הצוות פה עזר לי לגלות את הכוחות ואת האמון בעצמי, הם עושים עבודת קודש והיום אני עובד איתם קשה, נותן את כל כולי לתהליך והם נותנים בשבילי הכל".

אוחנה בן ה-52, נפגע באורח אנוש בפיגוע שארע בדיוק לפני שנה בקריית ארבע, כשהוזעק כחובש מד"א אל זירת אירוע מתגלגל.

מנהלת מחלקת השיקום בהדסה הר הצופים, פרופ' איזבלה שוורץ, מספרת כי אוחנה נלחם בכל כוחותיו כדי לשוב אל היכולות שאיבד בעקבות פציעתו הקשה.

"עופר נפצע באורח קשה ביותר וסבל מפגיעות רבות. הוא הופנה למחלקת השיקום בהדסה הר הצופים כדי להתחיל בעבודה הקשה באמת. צוות המחלקה, רופאות, רופאים, אחים ואחיות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ומרפאים בעיסוק, ליוו אותו יום יום בטיפולים שונים, במקצועיות ובהמון סבלנות ונטעו בו אמונה עצמית ותקווה. הוא הוכיח כמה שהוא חזק ואכן עבר ועודנו עובר תהליך מדהים בשיקום יום והוא בהחלט מהווה השראה לחיילים ולאזרחים שהחלו בתהליך השיקום בעקבות פציעותיהם הקשות".