כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד ערבי ישראלי משועפט שתועד כשהוא מצרף למשלוחים של רשת המרכולים בה עבד פתקים עם צלבי קרס ומסרים אנטישמיים נוספים.

הפרשה החלה בסוף השבוע שעבר, אז התקבלה תלונה על חשוד העובד כמלקט משלוחים ברשת מרכולים באזור התעשייה בדרום העיר ירושלים, שצירף למשלוחים במזיד מעטפה שעליה צוייר צלב קרס, וחילל את דגל ישראל.

הלקוחות שקיבלו את המסר הזדעזעו ופנו לרשת שהגישה תלונה במשטרה. ביום ראשון נעצר החשוד במעשה במקום עבודתו ונחקר בחשד לעבירות איומים, התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור ממניע של גזענות ועוינות כלפי הציבור.

עם סיום החקירה במשטרה גובשה נגדו תשתית ראייתית לביצוע המעשה ולצד כתב האישום התבקש בית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

חוקר תחנת מוריה במרחב ציון, רס"ר יגאל צמח, שניהל את תיק החקירה סיפר: "מדובר במעשה חריג שהנאשם ביצע בשעת המלחמה וככל הנראה בעקבותיה. מעשה חמור שלא משתמע לשתי פנים, מעשה המעיד על מסוכנותו ועל השנאה שלו ליהודים ולמדינת ישראל. כתושב מדינת ישראל הוא בגד לא רק במעסיקיו שנתנו בו אמון כמלקט מזון ומשלוחים ובעקבות המעשה החליטו לפטרו, אלא גם במדינת ישראל כולה".