צלב קרס (ארכיון)
צלב קרס (ארכיון)צילום: רויטרס

במהלך הלילה (רביעי) הציתו פורעים אנטישמיים אולם טקסי הלוויות בווינה וריססו צלבי קרס על קירות החלק היהודי של בית העלמין המרכזי בבירת אוסטריה.

נשיא הקהילה היהודית אוסקר דויטש עדכן כי איש לא נפגע והמשטרה ומכבי האש חוקרים את האירוע.

מוקדם יותר השבוע ההסתדרות הציונית העולמית, משרד התפוצות והסוכנות היהודית פרסמו את דו"ח נתוני האנטישמיות בעולם במאז החלה המלחמה נגד חמאס בעזה.

המסמך מציג זינוק מדאיג בכמות אירועי האנטישמיות ברחבי העולם ומלמד על עלייה של כ-500% בכמות אירועי האנטישמיות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כמו כן מציג עליה של כ-400% בשיח האנטישמי ברשתות חברתיות נבחרות, בהשוואה ביחס לתקופת הזמן שקדמה למלחמה.

לצד המסרים האנטי ישראלים והאנטי יהודיים נשמעות במדינות רבות גם קריאות לפגיעה פיזית בקהילות יהודיות ברחבי העולם. בשני ימי שישי האחרונים קראו בארגון הטרור דאע"ש למוסלמים בכל רחבי המערב לפגוע ביהודים, להתקיף שכונות וריכוזים בהם מתגוררים יהודים וישראלים וכן לנסות להצית ולהשחית מוסדות רשמיים של ישראל כמו שגרירויות וקונסוליות.

באוניברסיטאות ברחבי העולם, מדווחים רוב הסטודנטים היהודים על תחושת פחד (56%) ועצב (67%) בשל המצב בישראל.כ-25% מהסטודנטים דיווחו על פעילויות שנאה ואלימות שהתרחשו בקמפוסים מפרוץ המלחמה, וכ-58% טוענים שאינם מקבלים תמיכה מהקולג' או האוניברסיטה בה הם לומדים.