סמ"ר רועי סרגוסטי
סמ"ר רועי סרגוסטיצילום: באדיבות המשפחה

סמ"ר רועי סרגוסטי מחוות נחל הרועה, לוחם ומפקד כיתה בגבעתי, נפל אתמול בקרבות ברצועת עזה.

מקהילת רמת הנגב נמסר "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על נפילתו של סמ"ר רועי סרגוסטי, מפקד כיתה, לוחם גבעתי, מחוות נחל הרועה, אשר נפל בקרב גבורה מול מחבלי החמאס בעזה. קהילת רמת הנגב מחבקת את ההורים אבי ויערה ואת האחיות נעם ועומר. יהי זכרו ברוך".

מלבד רועי נהרגו אתמול 12 לוחמים נוספים בקרבות גבורה עם מחבלי החמאס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למותם של לוחמי צה"ל ברצועת עזה ואמר כי "אנחנו במלחמה קשה. זאת תהיה מלחמה ארוכה. יש לנו בה הישגים חשובים, אבל גם אבדות כואבות. אנחנו יודעים - כל חייל שלנו הוא עולם ומלואו. עם ישראל כולו מחבק אתכן, המשפחות, מעומק ליבנו. כולנו אתכן בשעת יגונכם הכבד. חיילינו נפלו במלחמה שאין צודקת ממנה, המלחמה על הבית. אני מבטיח לכם אזרחי ישראל: נשלים את המלאכה - נמשיך עד לניצחון".

מוקדם יותר הותר לפרסום כי לוחם גבעתי סגן-משנה פדיה מרק (22) נהרג אתמול ברצועת עזה, בתקרית שבה טיל נ"ט פגע בנגמ"ש נמ"ר. בכך עלה מניין הנופלים בתקרית לשמונה, בנוסף לשני לוחמי שריון שנהרגו אף הם ברצועה בתקרית אחרת. פדיה הוא בנו של מיכי מרק שנרצח בפיגוע ירי בדרום הר חברון, סמוך לעותניאל.

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לנפילתם של לוחמי צה"ל ברצועת עזה וכתב ברשת X כי "נפילתם בקרבות למול מחבלי חמאס בעזה היא מכה קשה וכואבת. ליבנו ומחשבותינו עם משפחותיהם היקרות. הישגיה המשמעותיים של הלחימה העוצמתית בעומק הרצועה גובים לצערנו מחיר כבד. אנו ערוכים ונכונים למערכה ארוכה ומורכבת הדורשת העזה, נחישות והתמדה - אנחנו ננצח".