סגן יובל זילבר
סגן יובל זילברצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו של סגן במילואים יובל זילבר (25) מרמת גן, מ"מ בגדוד חי"ר 7007 בחטיבת ירושלים, שנפל בקרב מול מחבלי החמאס בצפון רצועת עזה.

הוא החייל ה-17 שנפל בקרבות מאז תחילת הפעילות הקרקעית ברצועה.

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן ספד לו "יובל היה בטיול הגדול שלו אבל חזר והתייצב בצו 8 גורלי עם פרוץ המלחמה", כתב שאמה הכהן. "כמה אובדן, צער וכאב אפשר לספוג? כמה משפחות עוד ישמעו את נקישות השכול? יעל ואיתי היקרים, מי ייתן ואתם ההורים האחרונים שמצטרפים למשפחת השכול".

אלפים השתתפו בהלווייתו בבית העלמין במושב נטעים.

זילבר, בוגר תיכון "אהל שם" ברמת גן, השתחרר מצה"ל בתחילת אפריל, וכשהמלחמה פרצה הוא היה בתאילנד במסגרת הטיול הגדול של אחרי הצבא. שלושה ימים אחרי תחילת הקרבות כבר נחת בישראל והתגייס.

אביו של יובל, איתי זילבר, נשען על ארונו של בנו העטוף בדגל ישראל, בכה "יובל אהוב שלי, היית ילד יפה, מוכשר עם תלתלים. ילד שלו ומאושר, לאן שהגעת הארת באור הגדול שלך נתינה אין סופית והומור שנון. היינו משפחה מיוחדת".

האם יעל אמרה: "יובלי, ילד שלי אהוב, כך נפתחה כל ברכת יום הולדת שכתבתי לך. הבאת לעולם אושר ב-25 שנות חייך. עצוב לי וכואב לי".

סא"ל דוב גינזבורג אמר בשם צה"ל בהלוויה: "סרן יובל זכרו לברכה התגייס לשרות קרבי בנח"ל והמשיך בגדוד 7007 בחטיבת הראל. הוא דוגמה ומופת. כמפקד, עצרת את הטיול כדי להצטרף לחברים בלחימה. עם הגעתך לארץ, ובענווה גדולה, הצטרפת כאחד החיילים. פעלת בנחישות, בחפץ לב ובאומץ".

הזמרת רוני דלומי, שיובל כה אהב, שרה מעל ארונו את השיר "איש של לילה" למשמע בכי הקהל.