חבר הקונגרס האמריקני הרפובליקני, דרק ואן אורדן, ביקר בישראל כדי לעמוד מקרוב על הזוועות שביצע חמאס בעוטף עזה.

בראיון באולפן ערוץ 7 הוא אומר כי כאיש צבא לשעבר היה לו ברור שבמקרה של אסון בסדר גודל כזה יגיע מיד לתומך בישראל. "הייתי בצבא ארצות הברית במשך 26 שנים והבטחתי לעם היהודי שאם יקרה אסון משמעותי - אני אבוא לסייע ככל יכולתי. אני כאן כדי לקיים את ההבטחה".

בימים האחרונים הוא סייר בכל רחבי הארץ, ראה מקרוב את זירת הטבח בעוטף, ושוחח עם מי ששרדו ועם המפונים. "היינו בקיבוצים שהותקפו, באתר בו התקיים הפסטיבל שבו טבחו במאות בני אדם, דיברנו עם משפחות ששרדו את האסון. הסיפורים מזעזעים וקשים מנשוא - אולי הכי נוראיים ששמעתי בחיי - וראיתי קרבות רבים".

"נפגשתי עם סב שהגן על נכדיו במשך 16 שעות ומנע פגיעה בהם. דיברתי עם אנשים שילדיהם נאלצו לחוות קרבות, שמעתי על נשים שלקחו אקדח וניסו לפגוע במחבלים שרצחו אותם. אנשים נלחמו על חייהם בכל מובן", הוא מוסיף.

הוא מדגיש כי "חשוב שהעם היהודי ידע שני דברים: האחד הוא שארה"ב - ובמיוחד המפלגה הרפובליקנית - עומדת ללא פשרות לצד ישראל. השני - זה הזמן לפעול בכוח ובעוצמה. לישראל יש את הכוח, והיא הוכיחה זאת לאורך ההיסטוריה, להתגבר על אויביה. זה ייקח זמן וזו תהיה תקופה קשה - אבל זה מה שנדרש כעת. לפעול נגד האויב בכל הכוח".

ואן אורדן לא מופתע מהקולות הנשמעים מהאו"ם, כולל מצד המזכ"ל, שתומכים בעזה יותר מאשר בישראל. "האו"ם מוכיח שוב ושוב שהוא ארגון שאינו ידידותי לישראל. זו עובדה - לא אמירה פוליטית. הייתי מעדיף שהממשל האמריקני הנוכחי ידרוש מהאו"ם לתמוך בישראל ולהפסיק להעביר כסף לפלסטינים שמגיע לידי חמאס ויפסיק גם לעשת זאת בעצמו".

הוא מנסה להמחיש את דבריו בדוגמה. "אם עיר ארה"ב, נניח סן דייגו, הייתה מותקפת על ידי קבוצת טרור שנתמכה על ידי מקסיקו וראש ממשלת ישראל היה מתקשר לנשיא ארה"ב ואומר, 'היי, תראה, אתה צריך למתן את מה שאתה עושה שם. דרך אגב, אני הולך לשלוח לקבוצת הטרור 100 מיליון דולר' - הנשיא היה משתולל. עלינו להבין שכאשר בעלות הברית נלחמו בנאצים במלחמת העולם השנייה, אף אחד לא אומר לפרנקלין רוזוולט או לוינסטון צ'רצ'יל שהם צריכים לדאוג להומניטרי לגרמניה הנאצית או לאיטליה הפשיסטית. במלחמה נוהגים כמו במלחמה. ומי שראה את הזוועות של חמאס צריך להבין - זו המלחמה האכזרית ביותר שיש".

"מבחינתי התקפה על העם היהודי היא התקפה על העם האמריקני, על הערכים המשותפים שלנו. זה לא יצלח וישראל תנצח", הוא מסכם.