אלחנן קליין הי"ד
אלחנן קליין הי"דבאדיבות המשפחה

הותר לפרסום כי היהודי שנרצח בפיגוע הירי בשומרון הבוקר (חמישי) הוא אלחנן קליין הי"ד בן 30, נשוי ואב לשלושה ילדים.

קליין, מפקד כיתה בגדוד המילואים 9221, נרצח בעת היותו בשירות צבאי בצו 8 ליד הישוב עינב שבו התגורר.

רק לפני שנה, קליין זכה בתעודת הצטיינות ממפקד אוגדת איו"ש על חיסול מחבל שניסה לבצע פיגוע ליד הישוב בית אל.

אלחנן גדל בשדמות מחולה להוריו יעל והרב יהודה ולמד בישיבת אלון מורה. אשתו מורה לספורט בבית ספר ישוב הר ברכה, בהריון עם בנם הרביעי.

בהודעת הישוב שדמות מחולה נאמר "אנו מחבקים את משפחת קליין, את אשתו הילה ושלושת ילדיו. על מועד ומיקום הלוויה נודיע בהמשך. הַרְנִינוּ גוֹיִם עַמּוֹ כִּי דַם עֲבָדָיו יִקּוֹם וְנָקָם יָשִׁיב לְצָרָיו וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ".

תיעוד חיסול המחבל על ידי אלחנן קלייןדובר צה"ל

מהישוב עֵנָב נמסר: "בצער רב ובלב דואב התבשרנו הבוקר על הרצחו של חברינו היקר והאהוב אלחנן קליין הי"ד. במלחמה הקשה שעם ישראל מתמודד איתה, ענב איבדה אדם ענו, מאיר פנים, שמח, גיבור ומלא בנתינה שהשפיע בענב רבות על כל מי שהיה סביבו. הישוב ענב כולו אבל עם המשפחה על האובדן הנורא".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר "אלחנן היה גיבור אמיתי, אב ל 3 ילדים קטנים ועוד תינוק שבדרך שלא יזכו יותר לחבק את אביהם. הלב נשבר. ההתיישבות בשומרון כולה מחבקת את חיילי צה"ל ומערכת הבטחון יחד עם כל עם ישראל. צה"ל וההתיישבות בשומרון הם חגורת המגן של מדינת ישראל, אנחנו כואבים, אנחנו בוכים, ואנחנו נרים את הראש עם כל עם ישראל וניתן מכה אחת אפיים לאויבינו הרצחניים הברברים. כולנו עם אחד ויחד ננצח".

אלחנן ומשפחתו
אלחנן ומשפחתוצילום: באדיבות המשפחה

חובש בכיר במד"א בנצי לנדסברג סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בשיחים, בצד הכביש רכב הפוך על הגג. נהג הרכב, גבר בשנות ה-30 היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה ועם פציעות חודרות. ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".

מתחקיר הפיגוע עולה כי המחבלים שנסעו ברכב ביצעו עקיפה ותוך כדי פתחו באש לעבר רכבו של הישראלי. הוא נפגע מהירי וכתוצאה מכך איבד שליטה ורכבו סטה והתהפך. רכב המחבלים המשיך בנסיעה, וכעת כוחות רבים של צה"ל ומג"ב מבצעים סריקות באזור ופורסים בו חסמים נרחבים.

גורם צבאי מסר "חווינו פיגוע קשה מאוד, בפעילות סיכול רחבה מנענו עשרות אולי מאות פיגועים מתחילת הלחימה, לצערי את הפיגוע הזה לא הצלחנו. הזמן של המחבלים קצוב, נרדוף אותם ואת סייעניהם מהקרקע ומהאוויר ונבוא איתם חשבון".

דוקטור ראובן גפני חבר מהיישוב שדמות מחולה ספד "לחנן קליין הי"ד, שגדל ובגר מהצד השני של עץ הלימון שבגינה שלנו בשדמות מחולה, ושנרצח הבוקר בנסיעה הביתה מהמילואים, פשוט לא ידע איך לא מחייכים. לא ידע איך משיבים ריקם את פניו של מי שזקוק לסיוע, ושפע בטחון עצמי מוחלט, כמעט מידבק.

בעשרים ותשע השנים הטובות שבהן זכה בו העולם, רוחו ועינו הטובה של אלחנן היו תעודת הזהות המובהקת ביותר שלו, ומקור גאווה למשפחתו, לחבריו וליישוב כולו. התחושה שיש בסביבה על מי לסמוך, מישהו שאף פעם לא יאבד את קור רוחו, הייתה מרגיעה מאז היה ילד, וקיבלה את ביטוייה בתעודת ההצטיינות שקיבל לפני כשנה וחצי, לאחר שמנע בכוחות עצמו פיגוע בסמוך לבית אל", כתב גפני.

"כשכניו לעץ הלימון וליישוב שדמות מחולה, אני וילדיי מודים לקב"ה על שזכינו להכירו ולחיות במחיצתו; על שזכינו לחגוג איתו את חתונתו ואת הולדת הילדים שלו ושל הילה; ועל שלמדנו ממנו בלי מילים על נתינה, על נדיבות ועל עין טובה. ולוואי ונצליח דווקא כעת - נוכח הכאב הגדול כל כך - לאמץ משהו מביטחונו המוכר של אלחנן, ולהזכיר לעצמנו ולסביבתנו שככל שגדול הכאב – והוא קורע את הלב - כן גדולים הבטחון, הנחישות ותעצומות הנפש".

דגן הגיע לזירה ואמר: "רק שלשום דרשנו להחליף את הדיסקט בצורה מלאה ולחסום את הכביש הזה משכם, שמוביל לכיוון עינב, ולסגור אותו לתנועה. לצערי הרב אחרי יומיים של תחנונים קיבלנו, אחרי פיגוע ירי אחר שכבר היה כאן, חסימה לא מלאה ולא בידוק מלא. אנחנו משלמים כאן בדם".

הוא הוסיף: "אני אומר בצורה ברורה, אני ותושבי השומרון עומדים מאחורי צה"ל והממשלה ואנחנו חלק מהמלחמה הזו. אני דורש מהממשלה להפוך את הדיסקט בצורה מלאה ביהודה ושומרון, כולנו מבינים שהחל מהיום משפחתו של המחבל תתחיל לקבל שכר גבוה מהרשות הפלסטינית הטרוריסטית. פרס על רצח יהודים".