דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי מצהיר כי למרות הדיווחים לפיהם הממשל האמריקני מנסה לדחוף להפסקת אש לטווח קצר בעזה - ישראל אינה עוסקת בנושא כלל.

"המושג הפסקת אש לא נמצא כרגע על השולחן בכלל. צה"ל נמצא במלחמה ומנהל אותה כדי לפרק את חמאס. אנחנו נדבר במעשים ולא במלים", אמר הגרי.

הוא ציין כי לוחמי צה"ל השלימו את כיתור רצועת עזה. "בשעות האחרונות כוחות שריון וחי"ר בסיוע כלי טיס רבים של חיל האוויר תוקפים מוצבים מפקדות, עמדות שיגור ותשתיות טרור נוספות המשמשות את הנהגת חמאס ואת המחבלים שלה. כוחות הנדסה מאתרים תשתיות בקרקע: איומים, מטענים, מפרקים אותם מנטרלים אותם על מנת לאפשר לכוחות לנוע בחופשיות בתא השטח".

לדבריו, "הלוחמים מחסלים מחבלים בקרבות פנים אל פנים, בכל מקום שיש קרב, גם אם הוא קשה, ידו של צה"ל ולוחמי צה"ל על העליונה. אנחנו פועלים כל הזמן בהכוונה של אש מהאוויר ומהים גם כשנתקלים בקרב אם צריך הולכים אחורה מפעילים אש חזקה מהאוויר ומהים וממשיכים קדימה בתנועה, הדבר הזה חוזר על עצמו מקרב לקרב, אנחנו נמשיך לפעול ולהילחם".

הגרי חשף כי מנהיג חמאס איסמעיל הנייה בדרכו לביקור באיראן במטוס פרטי. "אם מבקשים להבין מי מעורב במלחמה אפשר לשים לב לביקורו של אחד ממנהיגי התנועה הרצחנית של חמאס איסמעיל הניה באיראן. היום הוא הולך לבקר שם במטוס פרטי ולקבלת הפנים שלה הוא זוכה ממנהיג איראן יש משמעות. המשמעות שאיראן דוחפת את השלוחים סביבנו, את החות'ים, את חיזבאללה ואחרים על מנת להסיט אותנו מהמיקוד בחמאס, בעזה".

"אנחנו ממוקדים בחמאס, אנחנו ממוקדים בלפרק את חמאס ולעשות מאמץ עליון להשיב הביתה את כל החטופות והחטופים שלנו, זה המיקוד שלנו, לא יסיטו אותנו משם. לגבי הניה בזמן שהוא טס במטוסים פרטיים - הוא יקריב את עזה כמו יחיא סינוואר. זה כל התכלית שלהם - להקריב את עזה עבור שרידותם האישית", הוסיף.

הוא התייחס גם למצב מול חיזבאללה בגבול הצפון. "צפון צה"ל תקף במטוסי קרב שורה של מטרות של חיזבאללה בשטח לבנון, בהם עמדות צבאיות, תשתיות טרור, מפקדות, עמדות שיגור ומחסנים לאמצעי לחימה. שורה רבה של מטרות נתקפו הלילה וזו בתגובה לירי רקטי שבוצע מוקדם יותר בגבול לבנון למרחב הצפון. בצפון צה"ל יגיב במעשים לא במילים".