בית הדין הצבאי קיבל את עמדת עורכי הדין של ארגון חוננו, והורה הערב (חמישי) על שחרורו של לוחם צה"ל מרחלים, שנעצר בשבת שעברה לאחר שהגן על חייו ועל חיי משפחתו שהותקפו באבנים בידי מחבלים.

את הלוחם ייצגו עורכי הדין עדי קידר ונתי רום. בית הדין הצבאי דחה את בקשת הפרקליטות הצבאית להאריך את מעצרו של הלוחם עד ליום שני.

עורכי הדין מסרו: "‏אנו מברכים על החלטת בית הדין הצבאי אשר קיבל את כלל טענתנו, גם במישור המשפטי הטענה לפיה סייג ההגנה עצמית בעינה עומדת, בנוסף בית הדין קיבל את טענתנו חרף חקירות רבות שבוצעו על ידי היחידה החוקרת התזה המשפטית שלהם עדיין לוטה בערפל, ומשכך הכף נוטה לשחרורו של החשוד וכך עשה".

"בית הדין קיבל גם את טענתנו בדבר רוח התקופה בהיבט של ביטחון הציבור והאזור, הוא בעצם לטעמנו סתם את הגולל על התיק הזה ולצערנו המאבק המשפטי היה ארוך ונחוש, אבל סופו בהחלטה לשחרור של הלוחם", הוסיפו השניים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך על ההחלטה. "עדיף מאוחר מלעולם לא. הרדיפה כנגד הלוחם שירה והגן על חיי משפחתו, הייתה מראש לא מוצדקת בעליל. אני קורא לממשלה ולדרגי הפיקוד הבכירים, לתחקר את האירוע הזה, לא הייתה שום עילה למעצרו של הלוחם הגיבור שהגן על בני משפחתו אל מול מחבלים חמאסניקים, שניסו לרצוח אותם. אני שולח בשם תושבי ההתיישבות בשומרון ובשם כל עם ישראל, חיבוק גדול לחייל הגיבור, ולבני משפחתו היקרים. עם ישראל אתכם. נגן על חיינו, נגן על מדינתנו וביחד ננצח".

המקרה אירע בשבת האחרונה סמוך ליישוב רחלים שבשומרון, כאשר בני משפחה שסיירו ליד המטע החקלאי שלהם סמוך לישוב, הותקפו בידי ערבים שהגיעו מהכפר סאוויה הסמוך לקרבת הישוב בחסות מסיק הזיתים.