רס"ר (במיל) אוריה מש, לוחם שריון בגדוד 52, חטיבה 401, נהרג הלילה (שישי) בקרב בצפון רצועת עזה.

מש בן ה-42, הותיר אחריו אישה - אביטל, ושישה ילדים: נדב בן 14.5, שירה בת 12.5, רני בת 10.7, נעם בת 7, צור בן 4 וניתאי בן שנה.

הלוויתו נערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הרצל בירושלים.

סא"ל צחי חסיד ספד: "אוריה, אני עומד כאן היום ואנחנו המומים וכואבים את נפילתך. ברגעים אלו צה"ל נמצא במלחמה להגן על המדינה. בחרת להתגייס כלוחם שיריון. תמיד ראית לנגד עיניך את ביטחון העם והארץ. חבריך ומפקדיך נלחמים בשעה זו בעזה ולכן נבצר מהם להשתתף בהלוויה. נפלת עם חבריך בקרב בגבורה. נלך לאורך. תודה על גבורתך".

הוריו של אוריה, דוד וריטה, ספדו "אוריה, בנינו, אתה נולדת במוצאי יום כיפור, וכבר בלידתך תרמת וזיכית אותנו במצווה של המשך הצום. תמיד זכרנו לך את זה. גדלת להיות ילד שאוהב את הבריות ושוחר שלום לכולם. לימוד התורה היו נר לרגליך ובכל מפגש היינו דנים בסוגיות. תמיד דאגת למצבנו בכל שבוע ושבוע. אנחנו נשמור אותך לעד, ותורתך תעמוד מול עינינו".

אחיו של אוריה, ליאור, ספד: "לפני כשלושה, בשמחת תורה, כיסה ענן שחור את הארץ. במוצאי שבת הלכת בראש המחנה לגרש את החושך והרוע. אוריה, אתה הוספת אור וטוב, חמלה וענווה, עין טובה, קדושה, אהבה ואמונה. אתה איש של שתיקה והשתיקה בינינו היתה שיח נשמתי".

האחות כרמית אמרה בדמעות: "אוריק היית לי האח הכי טוב שיכולתי לקבל. תמיד היית בשבילי שם. כל שבת הייתי לומדת איתך ומחפשת 'לגנוב' עוד זמן איתך. היית כל כך משמעותי בשבילי. כל כך רציתי שתלווה אותי לחתונה שלי. אני לא מאמינה שלא תהיה שם ותשמח ותרקוד איתי. אנימבטיחה שאשמור על אביטל והילדים".

חברו של אוריה, חיים שרייבר, ספד: "אוריה, איזו ענווה הייתה בך. שבעה חודשים ישנו מיטה ליד מיטה ולמדנו יחד בבית המדרש. אני זוכר אותך מגיע לבית המדרש עם פשטות וענווה ובשקט ומסיים עוד משנה ועוד מסכת בלי להחזיק מעצמך".

הרב עמית קולא אמר בהספדו: "אוריה, איש ישר דרך, תם ונעים שעדינות זלגה מכל אישיותו. היה משהו איטי בהתנהלות שלו מתוך רצון לעשות כל מעשה או דיבור בכוונה. כבר בגיל 16 שלח תוכנית לימודים שהכין לחנן פורת כיצד לחנך את הנוער לעבודת התורה, הארץ והעם. מי יתן שהקריאה קורעת הלב של ילדיך 'אבא אבא' תשמע לאבינו שבשמים".

היישוב נריה פרסם הודעה בה נכתב: "אמש בשעת לילה מאוחרת נתקבלה בישוב נריה בתדהמה ההודעה על נפילתו בגבורה של חבר הישוב, רס"ר אוריה מש הי"ד, בקרב ברצועת עזה. זהו החלל השלישי שמאבד הישוב נריה במערכה הנוכחית, לאחר נפילתם של החיילים נריה אהרון נגארי הי"ד ובועז יוגב הי"ד בקרבות בשמחת תורה".

רס"ר במיל' אוריה מש ז"ל
רס"ר במיל' אוריה מש ז"לצילום: באדיבות המשפחה

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ספד: "איבדנו אב משפחה יקר. הוא יצא לקרב להגנת העם ונפל כגיבור למען תקומת והגנת עם ישראל ומדינת ישראל. נהיה עם המשפחה האהובה ונלווה אותה. אני מוסר חיבוק גדול לתושבי נריה בשם בנימין כולה".