נסראללה היום
נסראללה היוםצילום: צילום מסך

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם אחר הצהריים (שישי) נאום ארוך עמוס בשקרים ואיומים נגד מדינת ישראל.

"מבול אל-אקצא הוא פלסטיני לחלוטין, של העם הפלסטיני, ואין לו קשר לשום דבר אזורי. סודיות מוחלטת הבטיחה את ההצלחה של המבצע".

"לא כעסתי שחמאס הסתיר ממני את המתקפה ב-7 באוקטובר, שגרמה לרעידת אדמה בישראל וחשפה את חולשתה".

לדברי נסראללה, "אלה הדברים שהביאו את הפלסטינים לפעול: האסירים בישראל, מסגד אל-אקצא, המצור על עזה והסכנות החדשות שהתחילו לאיים על הפלסטינים ולהביא להתנחלויות חדשות. ישראל חלשה מקורי עכביש ומבול אל-אקצא הוכיח את זה. זה שלב חדש בהיסטוריה עבור הפלסטינים ועבור מדינות האזור, אין אפשרות אחרת. האפשרות האחרת היא שתיקה והמתנה למוות, המתנה להרוגים, למותם של האסירים".

הוא טען כי מטרותיה של ישראל אינן ישימות, "ישראל מנסה לקצור הישגים שהיא לא עומדת בהם. היא אמרה שהמטרה שלה היא למוטט את חמאס, פעם למוטט את הזרוע הצבאית והפעם את חמאס כולה".

"ארה"ב תומכת בישראל בתחומים שונים, איפה ישראל שמתגאה שהיא הצבא הכי חזק באזור? ישראל ביקשה מהרגע הראשון עזרה מאמריקה וכסף, האם זו מדינה חזקה? זו מדינה שצריכה לסיוע של אמריקה".

הוא איים על ארה"ב שמסייעת לישראל, "ארה"ב נושאת באחריות המלאה למה שקורה בעזה, ישראל היא רק הכלי שמבצע. ארה"ב מונעת הפסקת אש ואת הפסקת התקיפות. כפי שאמר ח'ומייני - אמריקה היא השטן הגדול".

"ההתנגדות האסלאמית בעיראק החליטה לתקוף את בסיסי הצבא האמריקני בעיראק ובסוריה. מתוך הבנה שארה"ב מובילה את המלחמה בעזה - וצריכה לשלם את המחיר על הפשעים הנוראיים".