עזה בימים טובים יותר
עזה בימים טובים יותרAbed Rahim Khatib/Flash90

ברבת עמון, עיר הבירה של ממלכת ירדן, נידונו השלכות המלחמה בעזה בישיבה שנערכה (שבת) בדרג שרים מירדן, מצרים, סעודיה, קטר, איחוד האמירויות, פלסטין וארה"ב.

על פי ההודעה הרשמית, הכינוס הבינלאומי שנערך ביוזמתה של ירדן נועד למצוא דרכים להפסיק את "התוקפנות הישראלית נגד רצועת עזה, הגדה המערבית, ובכלל זה ירושלים".

חוסיין אל-שייח’, העומד בראש המשלחת הפלסטינית, דרש להפסיק מיידית את "התוקפנות הישראלית נגד בני עמנו ברצועת עזה" הבאה לידי ביטוי ב"הפצצה פראית של חסרי ישע".

אל-שייח, המשמש מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, הדגיש את הצורך לפתוח מעברים הומניטריים קבועים כדי לאפשר הכנסת ציוד רפואי, מזון ומים ולספק חשמל לרצועת עזה.

הוא תיאר את התקפות צה"ל כ"פשעים אכזריים שלא ניתן להחריש עליהם וחובה להפסיקם באופן מיידי", וכן דרש להפסיק את מה שתיאר כ"טרור המתנחלים והתקפות כוחות הכיבוש הישראלית נגד בני העמנו בגדה המערבית ובירושלים המזרחית".

כמו כן, חזר אל-שייח’ על ההתנגדות הנחרצת של "מדינת פלסטין" לגירוש פלסטינים מרצועת עזה או מהגדה המערבית וירושלים, בציינו את "החובה" ליישם את הפתרון המדיני המבוסס על הלגיטימיות הבינלאומית כדי שהעם הפלסטיני ישיג את זכויותיו הלגיטימיות, עצמאותו וחירותו במדינה בעלת ריבונות מלאה שבירתה ירושלים, ויישוב בעיית הפליטים בהתאם להחלטת 194.

לדבריו, הפתרון הצבאיים לא יביאו אלא להמשך שפיכות דמים ומעגל האלימות, וכי עזה הינה חלק בלתי נפרד מהמדינה הפלסטינית.