מתוך האתר המזוייף
מתוך האתר המזוייףצילום: משה למפרט, ערוץ 7

גורם מטעם חמאס העלה ביום חמישי האחרון אתר אינטרנט המתחזה לאתר של העיתון הישראלי דובר האנגלית Jerusalem Post ובו כתבה שבה נטען כי הממשלה מנסה להשיג את מיקומם הפיזי של השבויים בעזה כדי להפציץ אותם על פי "פקודת חניבעל", כך במקור.

עוד נאמר כי "הממשלה מתנגדת ב-100% להישרדותם של חיילים שנפלו בשבי האויב". החמאס גם טוען בכתבת הפייק כי 50 שבויים בעזה נהרגו בעקבות ההפצצות של חיל האוויר.

את האתר הם ניסו (ונכשלו) להפיץ ביום שישי האחרון לעשרות אלפי ישראלים, דרך אחת מפלטפורמות המדיה של ערוץ 7.

ההחלטה של ערוצי תקשורת ישראלים לא לשדר את סרטון השבויות (וכן את נאומו של נסראללה ביום שישי) מסתבר הציקה לחמאס עד מאוד, מה שגרם להם להציג את סרטון השבויות ב'כתבה' בתור האשמה של רה"מ נתניהו ב"פשע מלחמה" וכי השבויות הן "קורבנות לכישלון הפוליטי הבטחוני והצבאי של הממשלה".

עוד כותבים דוברים החמאס באתר (החובבני טכנולוגית) כי הם מנסים לקדם "רק הפסקת אש והסכם לחילופי אסירים פלסטינים עם שבויים ישראלים יכולים להבטיח את הישרדותם של השבויים. זה בדיוק מה שהציע מנהיג חמאס, אבל הממשלה לא התייחסה לכך". עוד ציטטו בחמאס את הציוץ של נתניהו שהאשים את ראשי שב"כ ואמ"ן.

האתר המזויף מתאחסן בשרתים של חברת PSINnet האמריקאית.

אתר מזויף נוסף המתחזה לעמודי החדשות של אתר "וואלה!" הועלה במהלך השבוע שעבר ובו מסרים דומים. האתר הוסר על ידי הספק שאיחסן אותו.

בצהריים היה נסיון נוסף להפצת מידע בכלים דומים, הפעם התוכן כלל חלקים מתורגמים לעברית מתוך נאומו של חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה, נאום שאותו בחרו כאמור כל כלי התקשורת הישראליים לסרב לשדר. נראה כי בחמאס מנסים למצוא דרך עוקפת ולהעביר לידיעת הציבור הישראלי את המסרים שלהם גם בשעה שהתקשורת הישראלית מסרבת לעשות זאת. קול הרעם מעזה? אולי.