יואב קיש
יואב קישצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החינוך יואב קיש, מ"מ מנכ"ל משרד החינוך מאיר שמעוני וחברי הנהלת משרד החינוך עדכנו היום (ראשון) את ההורים שפונו מבתיהם עקב המלחמה כי המדינה תממן באופן מלא את המסגרות החלופיות לפעוטות עד גיל 3.

המימון יינתן לאורך כל שהותה של המשפחה במוקדי הקליטה והאירוח, הרחק מביתה.

קיש ציין כי הגיע לסיכום עם שרי האוצר והעבודה על מתווה סיוע למעונות היום והמשפחתונים המסובסדים, כדי שההורים שילדיהם מתחנכים במסגרות אלה בכל רחבי הארץ, לא יישאו בנטל התשלום עבור הימים בהם לא התקיימה פעילות בשל המצב הביטחוני.

עוד הדגיש השר כי הוא הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים, להסיר מהדרך את כל החסמים והמכשולים, לקצר תהליכי עבודה, ולצמצם למינימום את ההליכים הבירוקרטיים, כדי שמערכת החינוך תוכל להעניק מענה מהיר, מותאם ומדויק לצרכים של המשפחות המפונות.

כבר מחר ייפתח בים המלח בית ספר חדש לתלמידים מפוני המועצה האזורית אשכול, ובכללם מפוני קיבוץ בארי. בימים הקרובים ייפתח גם בית ספר בעיר אילת.

"המשרד ממקד כעת משאבים ומאמצים בהקמת בתי ספר חדשים או הסבת מבנים קיימים עבור התלמידים המפונים גם בערבה התיכונה, במטה יהודה, רעננה, עמק חפר, חוף השרון וחוף הכרמל, במטרה להעניק לתלמידים שפונו מבתיהם מסגרת קבועה, יציבה ובטוחה, בסביבה עוטפת ומכילה, יחד עם צוותי חינוך קבועים ולצד חבריהם וחברותיהם מבית ומהקהילה בה גדלו והתחנכו לאורך כל חייהם", נמסר מטעם משרד החינוך.