השר יואב גלנט עם הטייסים
השר יואב גלנט עם הטייסיםצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע הערב (ראשון) לטייסת 133 בבסיס תל נוף, והשתתף בתדריך מבצעי לטייסי הקרב בראשות מפקד הבסיס תת-אלוף אריאל דיין, בטרם יציאתם לתקיפות ברצועת עזה.

שר הביטחון אמר לטייסים: "עיני העם נשואות אליכם - אתם הגאווה שלנו. אני מסתכל עליכם ורואה את רוח הלחימה, הנחישות ורוח ההתנדבות".

"כל טייס בסדיר ובמילואים שממריא מבין את המטרה. בדיוק ובנחישות אתם מאפשרים להמשיך להתקדם ולהעמיק את ההישגים", הוסיף גלנט.

לדבריו, "ההתייצבות המהירה של כולכם מראה כי אתם מבינים מה מוטל על כתפינו. מתחילת המלחמה אתם מוכיחים מקצועיות ומחויבות, כוחות היבשה בוטחים בכם, כך גם אני, כך כל עם ישראל".

ביממה האחרונה הצטרפו לפעילות של טייסת 100 מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי.

"קודקוד הכרעה, כאן מפקד חיל האוויר ומפקד זרוע היבשה אתה צריך איזה שהוא סיוע? אנחנו מעלייך", נשמע אלוף בר בסרטון שפרסם צה"ל ובו נראה צילום אווירי של עזה כשברקע נשמעים קולות הקשר.

"אלופים יקרים כאן קוקוד הכרעה", השיב הקצין שעל הקרקע, "אני מקבל כל מה שאני צריך כבר שבוע שלם, רוצה להגיד לכם שאני מרגיש אתכם ואיתנו כאן יחד עם הלוחמים ויחד עם עם ישראל כולו.

זו מלחמה משותפת וכולנו נלחמים ומרגישים אחד את השני. אני כנציג הקדמי של זרוע היבשה בחזית הלחימה מרגיש את חיל האוויר פה איתי בכל שלב מה-ש', מלפניו ועד עכשיו. בעוצמה, חזק מתמיד, קרוב ואיתנו מאי פעם. רק תמשיכו ככה ואנחנו בדרך לניצחון תודה רבה על השיחה".