עהד תמימי
עהד תמימיצילום: פלאש 90

צה"ל עצר הלילה את תומכת הטרור עהד תמימי בשל ההסתה הקשה שלה ברשת נגד כוחות צה"ל וקריאותיה לרצח של ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון.

בפוסט שהעלתה בשבוע שעבר לחשבון האינסטגרם שלה כתבה תמימי: "המסר שלנו לעדרי המתנחלים - מחכים לכם בכל ערי הגדה, מחברון ועד ג'נין. אנחנו נשחט אתכם ואתם תגידו שמה שהיטלר עשה לכם היה בדיחה. נשתה את דמכם ונאכל את הגולגולות שלכם, יאללה קדימה, אנחנו מחכים לכם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב למעצר: "כל הכבוד לצה"ל ושאר כוחות הביטחון שעצרו הלילה את המחבלת ו"פעילת זכויות האדם" עהד תמימי מנבי סאלח שהורשעה בעבר בתקיפת חיילי צה"ל ומאז פרוץ המלחמה מביעה הזדהות ותמיכה בחיות האדם הנאצים ברשתות החברתיות. אפס סובלנות עם מחבלים ועם תומכי טרור! רק ככה!".

במרץ 2018 הורשעה תמימי בארבעה סעיפי אישום של תקיפת קצין וחייל צה"ל, הסתה והפרעה לכוחות צה"ל, ונידונה לשמונה חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי.

בשל מעשיה נגד חיילי צה"ל נחשבת תמימי לאחד מסמלי המאבק הפלסטיני במדיניות ישראל.

בעבר השווה אותה המשורר יהונתן גפן לאנה פרנק, לחנה סנש ולז'אן דארק. גפן העלה את תמונתה של תמימי בצירוף השיר ובו מתוארת הנערה כלוחמת צדק: "ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא, וכשקצין ישראלי גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה". מאוחר יותר חזר בו.