הרב עמאר בעצרת
הרב עמאר בעצרתצילום: משטרת ישראל

עצרת זיכרון נערכה במלאת 30 יום לנפילתם של 58 שוטרי ושוטרות המחוז הדרומי שלחמו במחבלים שחדרו לישראל וביצעו את הטבח המחריד בדרום.

העצרת נפתחה בסיום כתיבת ספר תורה שנכתב לזכרם של החללים וישמש את שוטרי תחנת שדרות. באירוע השתתף רבה של ירושלים הרב משה שלמה עמאר ובכירי המשטרה.

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן שלחם כנגד המחבלים, אמר למשפחות השכולות: "לפני 30 יום, בחג שמחת תורה היו אלו שוטרות ושוטרי המחוז הדרומי שפעלו ברגעים הראשונים מול מאות מחבלים ובלמו בגופם את התפשטות מתקפת הפתע האכזרית. בחירוף נפש מנעו טבח המוני בערים וישובים נוספים והצילו חיי אזרחים רבים מאותו גורל נורא שפקד את יישובי עוטף עזה, מוצבים ובסיסי צה"ל".

"שוטרי המחוז יחד עם כוחות משטרה נוספים שמו נפשם בכפם, הם הסתערו באומץ לב עם אקדחים וחימוש קל והרגו מאות מחבלים שהיו מצוידים במקלעים, טילי נ"ט, מטענים ורימונים".

כהן פנה למשפחות: "משפחות שכולות יקרות - לדאבון הלב מהקרב הזה יקיריכם לא שבו. הם נפלו בגבורה בעת ששימשו כיפת ברזל אנושית לאזרחי ישראל, הם היו קו החזית האחרון בהגנה על שלומו וביטחונו של הציבור. האמיצים והגיבורים שלנו מילאו בפיקודי, שוטרי המחוז ולוחמי משמר הגבול ימשיכו במאמצי המלחמה בעורף שהפך לחזית. הם יבטיחו את השליטה והשקט בתוך הארץ וגבולותיה ובע"ה יאפשרו לצה"ל להשלים את משימתו ולנצח. נשמור בכל כוחנו על הזכות הבסיסית ביותר הראויה לכל אזרח בישראל - הזכות לביטחון אישי".

הרב עמאר ציין כי אותם לוחמים הם נשמות קדושות ומלאכים שירדו מן השמים במיוחד לאירוע הזה להגן על עם ישראל, ומקומם במקום הגבוה ביותר מתחת לכסא הכבוד. הרב נשא תפילה יחד עם כלל הציבור שאותם קדושים יעתירו בעדנו בשמים ויסתיים השבר הגדול.

הרב הראשי של המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו ציטט את דברי הרב צדוק הכהן מלובלין זצ"ל שמהשבר הגדול ביותר צומח עם ישראל ומקבל כוחות מיוחדים לעמוד בשעות הקשות. הרב ציין בדבריו את ההקרבה הרבה של השוטרים ושל המשפחות הרבות.

רב מחוז דרום רפ"ק הרב ראובן כמיל שמלווה אישית את משפחות החללים מידי יום ציטט את דברי הזוהר שיש לקב"ה גלימה וחקוקים עליה כל שמותם של ההרוגים על קידוש ד', וכאשר יעשה נקמה בגויים הוא לובש את אותה הגלימה ויבערם מן העולם.

ספר התורה יוכנס בימים הקרובים אל תחנת משטרת שדרות שהוקמה ארבעה ימים לאחר שהתחנה הקודמת נהרסה.