בפעילות משותפת של שב"כ, ימ"מ וצה"ל בעיר טול כרם שבחטיבת מנשה חוסלו ע"י כוח של לוחמי הימ"מ ושב"כ ארבעה ממחבלי תשתית הטרור בטול כרם שאחראית על ביצוע עשרות פיגועי ירי, ותכנון פיגועים נוספים.

מבין ארבעת המחבלים שחוסלו, שני בכירי התשתית: ג׳האד שחאדה, בן 24, תושב מ.פ טול כרם, פעיל טרור מרכזי אשר עמד בראש התשתית. עז אדין עווד, בן 28, תושב מ.פ טול כרם, פעיל טרור מבכירי התשתית.

במהלך החודשים האחרונים אותרה על ידי שב"כ תשתית טרור אשר התבססה במחנה הפליטים טול כרם והייתה אחראית לביצוע עשרות פיגועי ירי בגזרה לעבר יעדים ישראלים.

נמסר כי התשתית פעלה בהנחיה ובמימון של מאכוונים מרצועת עזה ומחו"ל מטעם ארגון הטרור חמאס וארגונים נוספים, בתוך כך קיבלו מאות אלפי שקלים לטובת הנעת פעילות טרור.

במסגרת פיקוח על מחבלי התשתית אותר עיסוק בחימוש, הצטיידות באמל"ח, קידום פיגועי מטען, כוונות לירי תלול מסלול, גיוס מחבלים וכוונות שילוח מחבלים לעבר עורף ישראל.

2 נשקים מסוג M16 אשר שימשו את החולייה נתפסו ע"י כוחות הביטחון בשטח.

מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק שיבח את פעילות הכוחות ואמר "שילוב הזרועות האחוד של כוחותינו בהצלבה עם המידע המודיעני של שירות הבטחון הכללי מוכיח פעם נוספת כי הינו שובר השיוון בלוחמה בטרור. נמשיך לפעול בעוצמה ובנחישות יחד עם גופי הבטחון לשמירה על בטחון האזרחים והמדינה, גאה בלוחמינו אשר מגנים בגופם על המולדת".

גורם צבאי מסר "החיסול מבטא את עליית המדרגה בפיקוד המרכז מול מחבלי ארגון הטרור חמאס דעאש. כל מי שרק יחשוב לפגוע באזרחים או בכוחותינו נגיע אליו ונבוא איתו חשבון. יש לנו סל כלים רחב, לא יהיו ערי מקלט למחבלים".