בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Chaim Goldberg/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הורה להעביר באופן מיידי 50 מיליון שקלים מתקציב המינהל האזרחי לטובת תיקון פערי הכיסוי הסלולרי ביו"ש.

כיסוי סלולארי ביו"ש

סמוטריץ' ציין במכתבו:

1. ביהודה ושומרון ישנם פערי כיסוי משמעותיים מאוד, אשר לדעת גורמי הביטחון עולים לכדי סיכון חיי אדם. משרד התקשורת וקמ"ט תקשורת במינהל האזרחי מבקשים לקדם מודל של השתתפות בהקמת אתרים סלולאריים בהיקף של כ- 50 מלש"ח כדי להביא לצמצום משמעותי של פערים אלו.

2. יצויין, כי עד לרגע זה לא נחתם צו העיצומים המאפשר הטלת עיצומים, זאת על אף הלחץ שהופעל בעניין מזה תקופה ארוכה. לפי מה שנמסר לי משרד התקשורת סבור שגם אם העיצומים יסייעו לצמצם את הפערים זה יהיה איטי מאוד ומצומצם.

3. הנושא עלה לדיון בצוות ההנהלה של הקרן אך לא הושגה הסכמה בעניין ועל כן הנושא הובא להכרעתי.

4. ביום חמישי, 02.11.23, הנושא עלה שוב במסגרת פגישה עם ראש המינהל האזרחי והקמ"טים. ראש המינהל האזרחי וקמ"ט תקשורת עמדו שוב על חשיבות ודחיפות הנושא לאור המצב הביטחוני והעובדה ששנים רבות הנושא לא נפתר על אף ההתראות החוזרות ונשנות בעניין מצד המינהל האזרחי ומשרד התקשורת.

5. לאחר בחינת הדברים, ובשים לב למצב הביטחוני הרגיש ביהודה ושומרון (כפי שכבר הדגשתי בישיבה שנערכה בראשותי לפני החגים עוד טרם פרוץ המלחמה), אני מנחה לתקצב את הפרויקט מתוך תקציב הקרן בהיקף של 50 מלש"ח.

6. אבקשכם להעביר את הנושא בדחיפות לבחינה משפטית בהתאם לאמור בסיכום הפגישה מיום 10.08.23, ולתקצב כאמור באופן מידי.