מזכ"ל תנועת אריאל, דביר עמיאור
מזכ"ל תנועת אריאל, דביר עמיאורצילום: חזקי ברוך

דביר עמיאור מזכ"ל תנועת הנוער אריאל המגויס בצו 8 בחזית בדרום שלח מכתב מיוחד לחברי התנועה ובו הכריז על פתיחת חודש ארגון השנתי כמתוכנן.

"נקיים את חודש הארגון כמתוכנן. מטרתם של אויבנו להטיל בנו יראה ולכן דווקא בימים האלו, נגביר את החיות שבתוכנו ונוסיף עוד פעילות משמעותית, עוד טוב ועוד חסד", כתב עמיאור באגרת מיוחדת לחניכים ולמדריכים.

הוא ציין כי "נושא חודש הארגון השנה, שנבחר לפני למעלה משמונה חודשים מדויק למצב בו אנו נמצאים. 'יאני שייך לעם - שה' הוא אלוהיו'. במהלך החודש נעמיק בלימוד והבנה מה הכוח המיוחד שיש בעם המופלא שלנו ומה היעוד שלנו כאומה. נפנים שכל אחד מישראל הוא ממש חלק מכל אחד מאיתנו. כשכואב ליהודי אחד אומה שלמה כואבת יחד איתו וכשחיילת אחת משתחררת מהשבי אומה שלמה מוצפת בהתעלות ושמחה".

"מדוד המלך למדנו - שכל מי שנלחם בישראל, נלחם בעצם בריבונו של עולם. אנחנו שייכים לעם נפלא ששם ה' נקרא עלינו", הוסיף.

לצד זאת ציין שחודש הארגון לא יפעל במתכונת השגרתית. "חודש הארגון השנה לא יהיה כמו כל שנה. עם ישראל עדיין במצב מלחמה ולצערנו במהלכה אנו מתבשרים בבשורות קשות. סניפי עוטף ישראל, עדין
נמצאים בחוסר וודאות ואיתם יתר סניפי הדרום שלא יכולים לקיים פעילות שגרתית. ולצערנו בהרבה
מהסניפים יש חניכים שאיבדו קרובי משפחה".

"צוות ההנהלה הארצית עמל לבנות תוכנית לחודש ארגון המותאמת לכל סניף, כמובן שאנו נערכים לכל תרחיש. לחוברת חודש הארגון התווסף נספח המשלב סיפורי גבורה מאירועי התקופה האחרונה. במהלך החודש יינתן דגש גדול יותר על העמקה בתכנים ובפעולות ועל יישומי נושא שמטרתם לחזק ולהרים את הרוח בעם ישראל".

"אנחנו בעיצומה של מלחמה - שהתחילה בשבר ובכאב גדול אבל אנחנו בטוחים שבעזרת השם נסיים אותה
בעוצמה גדולה ובגבורה", סיכם עמיאור.