כוחות צה"ל פועלים בעזה
כוחות צה"ל פועלים בעזהצילום: דובר צה"ל

שורה של אימהות שילדיהן משרתים בחזיתות השונות פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו בקריאה שלא לסכן את שלום ילדיהם בשל חשש מפגיעה באזרחי האויב.

המכתב נשלח בצל פרסומי דובר צה"ל על כך שהמחבלים מסתתרים בבתי חולים ומאחורי אוכלוסייה אזרחית.

במכתב, שנשלח בשיתוף עם מטה מנצחים, אומרות האימהות כי הן לא יקבלו מצב שבו תיווצר סכנה לחייהם של החיילים בשביל לשמור על חיי אזרחי האויב.

בראשית מכתבן, ביקשו האימהות לחזק את ידו של ראש הממשלה: "אנו קבוצת אימהות של לוחמים בחזית. אנו גאות בבנינו היקרים, ורואות זכות בכך שילדינו נוטלים חלק בחזית המלחמה. אנו בטוחות בצדקת הדרך, מאמינות בצור ישראל ובטוחות כי עם ישראל ינצח! תחילה, ברצוננו לחזק את ידי ממשלת ישראל, מערכת הביטחון ואת לוחמינו על המלחמה הצודקת, הנכונה והחשובה כל כך. הטבח הנורא, הזוועות, ואירועי שמחת תורה הקשים, מצדיקים כל צעד התקפי נגד האויב האחראי למתקפה הנוראה אשר פגעה קשות בביטחונם ובחייהם של מיליוני יהודים. אין צודקת ממלחמה זו".

עוד כתבו אימהות הלוחמים במכתבן: "בנינו מאיישים את חזיתות הקרב השונות, לילות כימים, בעוז וברוח איתנה, ובשיחות המעטות עמם אנו שומעות על רוח הלחימה, ועל הרצון שלהם להשיב את תחושת הביטחון לאזרחי ישראל. מנגד אנו נחשפות למציאות בה מסתתרים מחבלי האויב מאחורי אוכלוסייה אזרחית, ועושים שימוש במתקנים אזרחיים ואף רפואיים כמגן אנושי. איננו מוכנות לקבל בשום פנים ואופן מצב שבו תיווצר סכנה לחיי חיילנו לצורך שמירה על חיי אזרחי האויב. לדאבוננו, אוכלוסיית עזה שבחרה בשלטון החמאס, מגבה אותו גם עתה, צוהלת על רצח יהודים, שותפה בהשפלת החטופים ומעודדת את ירי הטילים לעבר אזרחי ישראל - כולם שם מחפים על פשע".

"אנו קוראות לממשלה ולצה"ל: אל תסכנו את שלום ילדינו הלוחמים בשל חשש מפגיעה באזרחי האויב. חיי בנינו, בנותינו, אחינו ואחיותינו חשובים מחיי אזרחי האויב. אנו דורשות הבטחה ברורה כי בטחון ושלומם של בנינו הלוחמים עומד בראש, ושום שיקול של תדמית ציבורית ומשפט בין-לאומי לא יהוו שיקול לסכן את בנינו. אנו קוראים לממשלת ישראל ולצה"ל: חזקו ואמצו - הילחמו עד הניצחון המלא! לא לעצור עד שמנצחים את המלחמה הזאת. העם מאחוריכם, אימהות הלוחמים מאחוריכם ויחד ננצח".