חבר הכנסת משה סעדה מהליכוד מסתובב בימים אלה ברחבי הארץ ונפגש עם משפחות חללים, חטופים, מפונים ומי שעברו את הטראומה הקשה בעוטף עזה ומכולם הוא שומע את אותה בקשה - לא לעצור עד להשמדת החמאס.

"הסתובבתי בכפר עזה היו שם מראות קשים מנשוא. פגשתי את תושב המקום והוא אמר לי 'משה, אני מבקש ממך שתשמידו אותם, אחרת אנחנו לא נהיה כאן'. צה"ל צריך להיות ברצועת עזה על מלא. יש לנו ניסיון מהעבר. ברחנו מלבנון וראינו מה קרה ואיך חיזבאללה התעצם. לעומת זאת יש את גזרת יהודה ושומרון. כשלא היינו שם, חטפנו. מאז שנכנסנו יש לנו שליטה מלאה ושקט יחסי. אם אנחנו רוצים להחזיר את כפר עזה לשגרה עלינו לשלוט בשליטה צבאית מלאה בעזה ורק כך יהיה לנו ביטחון. השליטה האזרחית יכולה להיות של גורם אחר", אומר סעדה בראיון לערוץ 7.

הוא מוסיף, "נסעתי אתמול לנריה לשבעה של אדם שלא היה צריך להגיע למילואים. הוא התנדב ולא היה חייב. גם בכניסה לעזה ביקשו ממנו להישאר בחוץ כי יש לו שישה ילדים והוא התעקש להיכנס. הוא רצה להיות חלק ממלחמת המצווה להשמיד את החמאס. אשתו ביקשה ממני 'בבקשה שהמוות שלו לא יהיה לשווא'. אני שומע את זה בכל מקום שאני מגיע אליו. הייתי בירושלים לנחם את משפחתו של רועי דאוי. אביו אמר לי: 'משה, הצוואה שלו היא למחוק את עזה. תגיד את זה לראש הממשלה נתניהו'. אנחנו לא נחריש ולא נוותר עד שהחמאס יושמד. הוא לא אמור להיות קיים ביום שאחרי המלחמה".

כשצפה בסרטון הזוועות שביצעו מחבלי חמאס הבין יותר מתמיד את המסר. "רואים שם חבורה של אנשים שחוגגים את הדם וצמאים לדם. הם צילמו את זה כדי לשחזר וליהנות מזה. כשאתה עומד מול אויב כזה אתה מבין שזה או אנחנו או הם. אם אנחנו לא נהיה בעזה - לא נהיה גם בעוטף עזה ולא בפנים הארץ. מה שקרה עד אותה שבת לא יהיה אחרי אותה שבת. עד עכשיו גמרנו סבבים ודיברנו על הישגים - והתוצאה היתה שהמשיכו הטילים. זה לא יקרה עוד".

הוא מתנגד נחרצות לכל סוג של הפוגה או הפסקת אש. "הפסקת אש או מחווה אחרת זה פשע כלפי החברה הישראלית, כלפי החטופים וכלפי האזרחים שעדיין יורים עליהם טילים. עלינו להילחם ולהשמיד אותם".