השר יואב בן צור
השר יואב בן צורצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

שר העבודה יואב בן צור מש"ס מעריך כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה חייב להכריז על בחירות מיד לאחר סיום המלחמה.

"בסוף המלחמה נתניהו ייאלץ ללכת לבחירות בתוך 90 יום, וזה יהיה עוד לפני ועדת חקירה כזאת או אחרת. זאת דעתי. ראש הממשלה בעצמו ייזום את הבחירות. אי אפשר להמשיך כך יותר. הציבור יגיד את דברו ואז נראה אם נתניהו יקבל מנדט", אמר בן צור בראיון לעיתון 'מעריב'.

הוא הוסיף כי "ההגינות מחייבת שאחרי אירוע נורא כזה, הציבור חייב להגיד את דברו. הממשלה לא תוכל להמשיך לתפקד במצב הנוכחי. כולם לוקחים אחריות על מה שהיה. גם אני, כשר בממשלה, לוקח אחריות".

בהמשך פרסם השר הבהרה לדברים. "דבריי הוצאו מהקשרם. בתשובה לשאלה הקבועה על אחריותו של ראש הממשלה נתניהו ביקשתי לומר שזו לא העת לעסוק בזה ולאחר המלחמה נתניהו בעצמו יוביל את החקירה.
בכל מקרה, הדברים אינם מייצגים כלל את עמדת תנועת ש"ס, הנקבעת ע"י מועצת החכמים ומובאים ע"י יו"ר התנועה בלבד. במלחמה לא מדברים פוליטיקה וטעיתי בשיקול הדעת".

במהלך הראיון ענה בן צור גם לביקורת סביב השימוש בכספים הקואליציוניים לרשת החינוך של מפלגתו. "הכספים הקואליציוניים נועדו להשוות את תנאי החינוך התורני לרשת הממלכתית. אחרי הרבה שנים הוחלט ליישם רפורמת אופק חדש גם אצלנו".

"המורים שלנו לא אמורים להיות מקופחים. משכורות ספטמבר כבר שולמו ואם ייקחו חזרה את הכסף, יהיה בלגן שלם. חלק מהכספים מיועד לסמינרים למורות במכללות, לתרבות תורנית ותרבות חרדים. שר האוצר הבטיח שהוא פותח את תקציב 2024 ומהיום והלאה לא יהיו יותר כספים קואליציוניים והכול יהיה בבסיס התקציב. אני מקווה שמעתה והלאה, לא יהיו יותר טענות", הדגיש.

כשנשאל על גיוס הציבור החרדי לצה"ל ענה: "חרדי שחושב שהוא יכול לתרום לצבא במקומות שהוא יכול להרשות לעצמו, שיתגייס. אני לא מדבר על אלה שיושבים ללמוד תורה, שתורמים בדרכם להצלת עם ישראל. אבל אני נגד התופעה שאנשים סתם יישבו ללא מעש. המלחמה הביאה לשינוי בעמדות הציבור החרדי וכלל הציבור. תראה את גודל הפילוג שהיה לפני חודש וקצת ומה שקורה עכשיו בעם ישראל. המדובר בהתגייסות יוצאת דופן המסמלת את אופיו האמיתי של העם. מה שהיה בעבר מת ואני מקווה שנוכל לשמור על אחדות גם בעתיד".