אלפים נענו לבקשת בני משפחתה של לוחמת מג"ב סמל-שני אלישבע רוז איידה לובין והגיעו הבוקר (חמישי) להשתתף בהלוויתה המתקיימת בהר הרצל בירושלים.

הלוחמת נרצחה בפיגוע דקירה בירושלים ביום שני.

אביה של רוז, דיוויד, ספר לה: "רוז דאגה לכולם ואהבה את החיים, היא הייתה משהו מיוחד. בגיל חמש היא ביקרה בישראל ואמרה שהיא רוצה להישאר פה, זה היה ברור לכולנו שיום אחד היא תחיה בישראל. מגיל קטן רוז ידעה שהחיבור שלה ליהדות ולארץ ישראל חשוב לא פחות מהמשפחה. היא לא סבלה אנטישמיות. רוז הייתה מוכשרת ואהבה לרקוד, היה לה קול שיכול לגרום לך לבכות, היא הייתה מאוד חזקה, תמיד דחפה את עצמה יותר ויותר והגיעה לשיאים מבחינה מנטלית".

עידן ותמר ג'יימס, ששימשו משפחה מאמצת ללוחמת, ספדו: "הראש והלב עדיין מסרבים להאמין, היית כל כך חיה, כל כך צבעונית ושמחה מהחיים, כל כך חזקה, כל כך נוכחת בכל מקום, ממש מגנט אנושי. איך יכול להיות שממך צריכים להיפרד?".

"הצטרפת למשפחה כאילו היית איתנו תמיד. הילדים התאהבו בך וראו בך אחותם הגדולה. הרגשנו שקיבלנו עוד בת. ליווינו אותך בנוקדות ציון, בכל שלב בהתקדמות שלך במג"ב ובחלומות שלך. כל פעם שהיה אירוע חריג בעיר העתיקה, דאגת לשלוח הודעה שאת בסדר, להרגיע אותי. ביום שני בבוקר לא שלחת, אז דאגתי ושלחתי לך הודעה, שעד רגע זה לא קראת. זכינו בך, נערה צבוענית, תרתי משמע. טבעונית וציונית בנמשה, ועם שמחת חיים שמשפיעה על כל הלבבותה סובבים אותה", אמרו השניים.

מפקד מג"ב ניצב בריק יצחק אמר: "רוז שרדה את העליה ארצה על אף שעשתה זאת לבדה, שרדה מסלול מפרך של לוחמת, שרדה את ה-7 באוקטובר כשהגנה על הקיבוץ, אך הפעם לא עמדו לה כוחותיה מול הפציעה הקשה. אני מבטיח לך רוז שבמלחמה הזאת אנחנו ננצח כי את הכוחות אנחנו שואבים ממך".

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי הוסיף: "היית לוחמת נחושה ואמיצה. נספר לעד את סיפורה של רוז שהפכה לסמל של גבורה".

הרב בנימין פרידמן, רב קהילת אריאל באטלנטה ספד: "גם כשהייתה קטנה, השיחות איתה היו עמוקות. זה לא מפתיע שנתנה את חייה לאדמה ולאנשיה. רוז הייתה גיבורה יהודיה. במאי היא דיברה בכינוס של ידידי צה"ל ואמרה שהגיבורים הם הוריה כי הם תמכו בה בכל שניה. אתם תמיד תמכתם בה והיא הרגישה את זה. גיבורים אף פעם לא רוצים להיות גיבורים אבל אלוהים בוחר אותם".

לובין הייתה לוחמת בודדה אשר עלתה בגפה לארץ באוגוסט 2021 מארה"ב, והתגייסה לשירות קרבי במג"ב במרץ 2022. עם סיום הטירונות היא שובצה בגדוד העתיקה במג"ב ירושלים.

היא התגוררה בקיבוץ סעד שבעוטף עזה ועם התקדמות המחבלים היא יצאה עם הנשק לשער הכניסה, שהיה נעול מכיוון שהקיבוץ דתי, כדי להגן עליו ביחד עם חברי כיתת הכוננות.