קיבוץ בארי ביום הטבח
קיבוץ בארי ביום הטבחצילום: אורן בן חקון, פלאש 90

דובר צה"ל הבהיר כי בניגוד לשמועות שהופצו ברשתות החברתיות, "סרט הזוועות" בן 47 הדקות שהכין צה"ל על מעשי הטבח ב-7 באוקטובר לא דלף.

בצה"ל הדגישו כי "הסרט מוקרן באופן מצומצם למקבלי החלטות, גורמי תקשורת ומשפיענים בארץ ובעולם בכפוף לתנאים מחמירים ובליווי נציג צה"ל או גורם מוסמך מטעמו".

"הקרנת הסרט נועדה לייצר לגיטימציה לפעילות צה"ל, ולהציג לעולם את אירועי הטבח של 7 באוקטובר", הוסיפו.

עוד ציינו בצה"ל כי "המשתתפים בהקרנות מתחייבים לעמידה בתנאי הצפייה ובחתימה על מסמך בו מתחייבים שלא לצלם או להפיץ אף חלק מהסרט".

"אנו חוזרים ומבקשים מהציבור להימנע מהפצת שמועות כוזבות ומהעברת ופתיחת קישורים שנטען שהסרט מוצג בהם", סיכמו בצבא.

בהמשך הוציאו חברת 'טיקטוק' הודעה מיוחדת בעקבות פרסום לפיו הועלו סרטונים קשים מיום הטבח של חמאס ביישובי הדרום.

"בשעות האחרונות מופץ מידע מטעה אודות הפצת סרטון העדויות של דובר צה"ל בטיקטוק, המכיל תכנים גרפיים קשים במיוחד מאירועי ה-7 באוקטובר. אנו מבקשים להבהיר כי לא נמצא שום תיעוד כזה באפליקציה. כללי הקהילה של טיקטוק אינם מאפשרים פרסום של תכנים גרפיים, אלימים וקשים. במקרים בהם נעשים ניסיונות להעלות תכנים כאלה, הם נחסמים וננקטות פעולות כנגד המשתמשים המנסים להעלות אותם לפלטפורמה", נאמר בהודעה.

עוד ציינה החברה: "עם פרוץ המלחמה גייסנו מיד משאבים וכוח אדם משמעותי כדי לסייע לנו לשמור על בטיחות הקהילה שלנו לצד הידוק האכיפה כדי לשמור על טיקטוק בטוחה יותר. בעזרתם, הסרנו מתחילת המלחמה מיליוני תכנים המפרים את כללי הקהילה. במידה ומשתמשים נתקלים בתוכן שמפר את כללי הקהילה של טיקטוק, אנחנו מעודדים אותם לדווח על כך באמצעות לחיצה ארוכה על המסך באפליקציה. כל דיווח שמתקבל במערכת עובר בדיקה אלגוריתמית ואנושית ומטופל במלוא הרצינות ובהקדם האפשרי".