ח"כ צבי סוכות, יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש, ביקר הבוקר (חמישי) בכביש העובר מהעיר הערבית סלפית לעיר אריאל.

סוכות, שהגיע למקום בעקבות בקשת תושבי אריאל, שמע סקירה בטחונית על האזור מפי המועמדים לראשות העיר יאיר שטבון ואורן חזן.

"לבקשת תושבי העיר, הגעתי הבוקר לסיור בציר שבין עיירת המחבלים סלפית לעיר אריאל. ראיתי שם ציר לא חוקי המגיע מהכפר אל העיר אריאל, שהצבא סגר ונעל ומהווה סכנה ביטחונית. הערבים הגיעו עם דיסק ופרצו את השער הזה בחזרה, ורכבים חזרו לנסוע על הציר המסכן את בטחון התושבים", אמר סוכות.

הוא הוסיף, "אבקש לקיים בקרוב דיון בוועדה אודות הציר הזה, העובר בתוך הקו הכחול של אריאל ומהווה סכנה ביטחונית. את הציר הזה צריך לסגור".

אורן חזן אמר כי "התפיסה כאילו דאגה למרקם חייהם של אויבנו על חשבון מרקם חיינו תשמור על הביטחון התפוצצה לכולם בפנים בשבת השחורה של ה-7.10. היחס לכביש המסוכן של הכפר העוין סלפית, כפר שממנו יצאו מחבלים ורק לפני מספר ימים התקיימה הלוויה בחסות החמאס, מראה שלא למדנו כלום. עם כל הכבוד למרקם חייהם, ביטחונם של תושבי אריאל והסביבה חשוב יותר. דינו של הכביש הלא חוקי שעובר בשטח המוניציפלי של אריאל להיסגר. לא יתכן שגם היום אחרי הטבח הקשה לא למדנו כלום".

יאיר שטבון הדגיש: "אנחנו סומכים על הצבא ומפקדיו שעובדים ימים ולילות במיוחד בעת הזו למען ביטחון המדינה והעיר אריאל, אך פה מדובר בהחלטה מדינית שצריכה להתקבל כבר עכשיו כדי שלא נצטרך להצטער על כך בהמשך חס ושלום".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כוחות הביטחון פועלים על מנת לשמור על בטחון התושבים במרחב. כחלק ממאמץ ההגנה, מתבצעים חסימות צירים, בידוקים וניטורי תנועות במרחבים שונים בגזרה על פי הערכת מצב".