עדנה, נציבת ארגון "ליונס ישראל" שאימץ את קיבוץ בארי, פועלת סביב המפונים כדי לסייע להם בכל מה שנדרש כדי להקל במעט את החיים הרחק מהבית - כשבתיהם של רבים נשרפו במהלך מתקפת הטרור של חמאס.

"הבאנו לכאן תרומה של בגדים לחורף בשווי של עשרת אלפים דולר. תרמנו עוד דברים ונתרום גם בהמשך. החלטנו לאמץ את הקהילה של בארי וגם לעזור קצת לילדי ניר עוז שנמצאים באילת", היא מספרת בעמדת ערוץ 7.

לדבריה, "בהתחלה כשהם היו חסרי כל - כל דבר התקבל בברכה. היום זה כפר פחות נחוץ - כי כולם עטפו אותם. היום צריך להתרכז בדברים שהם באמת זקוקים להם - ולא רק עוד אוכל ועוד בגדים - לעשות חשיבה ולתאם הכל עם הקהילה עצמה. אנחנו בקשר איתם ונערכים לצרכים שלהם. כרגע התבקשנו לארגן חמישה מכשירי תמי 4 ואנחנו פועלים לשם כך".

עטיפת המפונים - על ידי עם ישראל וארגוני התנדבות - גורמת לדעתה להקלת הטראומה הקשה שחוו תושבי בארי. "אף אחד מאיתנו לא יכול לעכל את מה שקרה. הם חוו חוויות קשות. אני תושבת באר שבע, גם אנחנו חווים לפעמים אזעקות. זה בכלל לא דומה למה שבקהילה בבארי חווים ביום יום. להם זה מיידי. לנו יש זמן להיכנס לממ"ד או למרחב מוגן. אבל המחזות שהם ראו - אני לא מאמינה שיעברו אי פעם - לדעתי זו טראומה לכל החיים. גם להישאר בלי בית, בלי ציוד, לאבד כל כך הרבה אנשים מסביבך, אני חושבת שזה מאוד קשה לקום ולהמשיך. אבל הקהילה יחד, מחבקים אחד את השני, ואני מאמינה שעם העזרה ההדדית הזו יצליחו להמשיך יחד".

"העם שלנו, בזמן מצוקה כזו, מיד מתאחד ונותן. הציבור עשה דברים שהממשלה צריכה לעשות. אבל צריך לחשוב גם על היום שאחרי. אני מקווה שנישאר יחד כולנו ולא נשמיץ ונתחכך. האחדות הזו חשובה לנו", היא מסכמת..