פרוטיאה
פרוטיאהפרוטיאה

איכות חיים היא לא רק הנאה מדירות נאות, נוחות מקסימלית, פעילויות מגוונות, תרבות ופנאי.

איכות חיים כוללת בתוכה מרחב בטוח המהווה מצע לשמירה על הבריאות והנפש. האפשרות למפגש עם חברים וחיי קהילה עוטפים מבלי להיות תלויים במזג האוויר, מקבלת בימים אלו חשיבות עליונה. לא צריך לעיין באין ספור המחקרים המעידים על כוחה של הקהילה, אפשר פשוט להתבונן בעשיה והערבות ההדדית שהפגנו כבר ביום הראשון למלחמה.

קהילה חזקה היא רשת ביטחון שלא משאירה אף אחד מאחור, ואכן הערבות החברתית הוכיחה את עצמה והעניקה לנו בשעות הקשות ביותר, חוסן לאומי שאף מנהיג בעבר ובעתיד, לא יוכל להעניק. קהילה לא בהכרח יכולה להציע פתרונות קונקרטיים לבעיות, אבל היא בהחלט יכולה לתת לאדם הפרטי את הכוחות להתגבר על קשיי החיים. אז אחרי שהסכמנו כי קהילה חזקה היא מפתח משמעותי לחוסן ויציבות, מוטב שנגלה איפה אפשר למצוא קהילה עוטפת וקרובה, המאפשרת גם שמירה על הפרטיות והאינדיבידואל.

דיור מוגן לציבור הדתי, לעוד מידע >>>

אם לא עכשיו, אימתי?

כמו בתקופת הקורונה, גם התקופה הזו דחפה רבים לחפש אחר המקום הנכון ביותר עבורם, אבל זה לא הכל. מסתבר שהביקוש כבר נמצא במגמת עליה ולא רק בעקבות המלחמה.

יחיאל ניסנהולץ מנהל פרוטיאה בהר, שמלווה את הקמת המתחם, ובעל ניסיון של הקמת וניהול בתי דיור מוגן קרוב לארבעים שנה, משתף: "כמי שמלווה שנים אנשים במעבר לדיור מוגן, המשפט שאני שומע הכי הרבה הוא "חבל שלא עשיתי את זה קודם" אנשים כיום מבינים שכדאי להם לעבור לסגנון מגורים איכותי ומפנק, כשהם בריאים, ניידים, מוכנים ומזומנים להנות מהשנים הבאות.

הם עוברים מחוג להרצאה, יוצאים לטיולים ברחבי הארץ, נהנים מארוחות מפנקות, חברה של בני גילם, חיי מסורת, ואירוח המשפחה בשבת ובחג.

המקום הנכון, לקהל הנכון

גם בציבור הדתי יש ביקוש הולך וגובר לבחירה בדיור מוגן ברמה הגבוהה ביותר, תוך שמירה על אורח החיים של הקהילה הדתית.

רשת הדיור המוגן פרוטיאה זיהתה את הצורך העולה מהציבור הדתי, וכבר היום נמצאת לקראת סיום הפרויקט ביישוב אלקנה, הראשון בישראל אשר מיועד כולו לציבור הדתי-לאומי ונבנה תוך התאמה מרבית לאורח החיים של האוכלוסייה הדתית. מדובר בבית דיור מוגן שמציב רף חדש של איכות חיים. מעבר להתאמה לציבור הדתי, הרי שמדובר בבית דיור מוגן מהמפוארים שהוקמו בארץ, עם הקפדה על כל הפרטים הגדולים והקטנים, במטרה לאפשר לדיירים ליהנות בשלב זה של חייהם מאורח החיים המפנק והנעים ביותר.

במה זה בא לידי ביטוי? נתחיל מהמקום שיהפוך לבית שלכם- הדירות המעוצבות וממרווחות נבנו במיוחד עבור הגיל השלישי בנגישות מלאה מתוך חשיבה על כל פרט וכל צורך, וכוללות מפרט טכני עשיר ומרפסת מפנקת הצופה אל הנוף. המתחם מותאם כולו לציבור הדתי, התקנת שעוני שבת, מעליות שבת, כיור לנטילת ידיים, אפשרות למרפסות סוכה, כיורים נפרדים במטבחים ועוד.

בטוח שתחיו טוב

חשוב מההיבט הטכני הוא ההיבט התרבותי- עושר רוחני של שיעורי תורה, בית כנסת מפואר ומאובזר, קידוש וסעודות שבת באוירה מרוממת - הכל כדי שתרגישו לגמרי בבית בסביבה של אנשים כמוכם מבלי להתפשר על ההיבט הדתי. במהלך השבוע תוכלו ליהנות מפעילות תרבות עשירה, פעילות ספורט וחוגים עניפה, הרצאות ברמה גבוהה, חדר כושר מאובזר, בריכת שחייה, סאונה וספא מפנק, אולם תרבות וספורט, חדר עיון, ספריה, חדר ברידג', אולם אירועים וקולנוע וממפגש עם חברים – בבית ובחוץ.

מעטפת הפנאי והתרבות היא הרבה יותר מאפשרות לצאת לשחיית בוקר, להירגע בספא המפנק או לשבת עם החברים למשחק שולחן, היא הידיעה שכל מה שאתם צריכים נמצא בהישג יד, ואף פעם לא תהיו לבד.

מה שמשלים את כל הטוב הזה לכדי הבחירה המושלמת, הם שירותי מרפאה 24/7 , שירותי תמיכה סוציאלית, תחזוקת בית, ושמירה בכל שעות היממה, המעניקים שקט נפשי לדיירים ולבני משפחותיהם.

דיור מוגן לציבור הדתי, לעוד מידע >>>

שבתות חגים ומשפחה

בשבתות, חגים וימים טובים, מתמלא הבית בבני משפחה עם מזוודות וילדים הבאים להתארח ביחידות אירוח מיוחדות. כל דייר יכול לשבת עם בני המשפחה שלו ולחגוג בסעודות שבת וחג, עם הזמירות והתפילות המוכרות מבית אבא ועם אווירה מיוחדת שלא תמצאו באף מקום אחר - בדירה הפרטית שלכם או במסעדה. תוכלו לבחור בין אירוח בדירה שלכם לבין אירוח בדירות אירוח מיוחדות, וכך להמשיך ולהנות בקלות מהמעטפת המשפחתית המיוחדת שלכם , וממפגשים שעונים על כל הצרכים שלכם ושלהם – שישאירו טעם של עוד.

דיור מוגן לציבור הדתי, לעוד מידע >>>

הבנייה בעיצומה – צרו קשר

קהילה שנותנת בית

עקרונות הקהילתיות והערבות ההדדית, באים לידי ביטוי גם בבחירתה של רשת הדיור המוגן פרוטיאה לתרום ממגוון בתיה ברחבי הארץ, למאמץ הלאומי, ולספק דיור זמני ללא עלות לתושבי העוטף בגיל השלישי.

פרוטיאה, הבונה קהילות מגורים עבור בני הגיל השלישי, לקחה חסות על המפונים ותושבי העוטף המבוגרים, מתוך הבנה כי בגילאים אלו, חווית הניתוק מהבית מאתגרת במיוחד ועלולה לגרום להידרדרות במצב המפונים. הרשת ניצלה את משאביה ואת בתי הדיור המוגן שלה הממוקמים בפריסה רחבה ברחבי הארץ, על מנת להעניק למפונים אלו בית חם ותמיכה של קהילה מחבקת, לה הם זקוקים יותר מכל בימים אלו.

לצד התמיכה בבני הגיל השלישי הרשת מסייעת גם למשפחות מפונות ובתרומות לחיילים, מתוך אמונה כי הקהילה היא זו שמעניקה לנו כוח לנצח בכל יום מחדש.

הטוב עוד לפנינו

כל הטוב הזה נמצא במרכז הארץ, במרחק של כ20 דקות נסיעה בלבד מפתח תקווה, גבעת שמואל, רעננה ערי המרכז, יישובי שומרון ובנימין, וכשבע דק' מרכבת ראש העין, כביש 5 ו-6, עם גישה קלה ונוחה שמאפשרת לכם להישאר קרובים לחברים ולמשפחה וגם להתחבר לקהילה האיכותית שלנו. בימים אלו, הפרויקט כבר עומד על תילו ובקרוב נפתחת דירה לדוגמא חדשה במתחם הפרויקט שתאפשר לכם להתרשם מאיכות החיים, הבניה והמפרט הטכני בפרויקט מקרוב.

עכשיו זה הזמן להביט קדימה ולבחור את המקום הנכון לכם, עם סביבה תומכת, וקהילה שרק אנשים כמוכם יכולים לייצר.

דיור מוגן לציבור הדתי, לעוד מידע >>>