כריס כריסטי ואמיר אוחנה בכפר עזה
כריס כריסטי ואמיר אוחנה בכפר עזהצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יושב ראש הכנסת אמיר אוחנה קיים היום (ראשון) סיור עם מושל ניו ג'רזי לשעבר והמתמודד בפריימריז הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, כריס כריסטי, בקיבוץ כפר עזה ובמחנה צריפין.

המושל לשעבר והמועמד בפריימריז הרפובליקני אשר הגיע לביקור הזדהות וסולידריות בישראל בעקבות המלחמה, הזדעזע נוכח ההרס והמראות הקשים בקיבוץ כפר עזה כשברקע נשמעים קולות המלחמה המתמשכת.

"אני רוצה שאזרחי ישראל ידעו - יש מאות מיליוני אמריקאים שעומדים לצדכם כתף אל כתף ומבינים את גודל הזוועות. אני מתכנן לחזור לארה"ב ולדבר על מה שראיתי פה כדי שהעם האמריקאי שמתבקש לעזור ולסייע כלכלית וצבאית לישראל ידע שמה שהם עושים זה לא רק מאמץ אצילי מצדם, אלא זה מה שחברים עושים. לארה"ב אין ידידה טובה יותר בעולם מאשר ישראל", אמר כריסטי במהלך הסיור.

הוא הוסיף "הייתה הפסקת אש ב-6 באוקטובר, חמאס הפר אותה. אם חמאס לא היה נכנס לשכונה הזאת ולא היה מבצע את הטבח שביצע ב-7 באוקטובר, אז היה עכשיו שלום. אנחנו צריכים לזכור מי באמת האחראי למצב הזה. אנחנו לא יכולים לבקש מישראל לסגת אם הם מאמינים שיש איום ממשי נגד אזרחיה. אני חושב שאין שאלה שזה המצב. לכן הם חייבים להמשיך להילחם עד שהם מאיינים את היכולת של חמאס ועד שהם יוכלו להגיד לאזרחיהם שבטוח לשוב הביתה. עד שזה יקרה - אני לא חושב שיש הגיון בקריאה להפסקת אש".

יו"ר הכנסת אמר לכריסטי: "מה שישראל עושה עכשיו זה להשיב את הביטחון לאזרחיה. אנחנו שומעים מידי פעם קריאות להפסקת אש. אם אנחנו מפסיקים עכשיו, חמאס ניצחו. מי שביצעו את הזוועות האלו ברבים מאיתנו, ניצחו. ארגוני טרור ברחבי העולם מסתכלים איך ישראל והעולם יגיבו. אסור לנו למצמץ. ההגעה שלך הנה היא הפגנת ידידות ומנהיגות. בשם אזרחי ישראל אני מבקש להודות לך".

השניים המשיכו למחנה צריפין שם הוצגו בפני המושל כריסטי אמצעי הלחימה הרבים ששימשו את מחבלי החמאס במתקפת הטרור על ישובי העוטף. כמו כן, לבקשת אוחנה, הוקרן בפני המושל הסרט שערך דובר צה"ל אודות זוועות הטבח של ה-7 באוקטובר.