סגן א’, מפקד צוות ביחידת ‘רוכב שמים’, מסביר בראיון לערוץ 7 כיצד פעילותו ופעילות חבריו ליחידה מאפשרת לשמור על חייהם של הלוחמים ומשמשת להם סוג של 'עיניים' נוספות.

"היחידה שלנו עוסקת באיסוף מודיעין וסגירות מעגלי אש באמצעות המזל"ט שיש לנו. כל צוות חובר לגדוד מסויים, יושב איתו לתכנן ומחובר אליו, ומעניק לו את הליווי הזה. גם אנחנו צמודים לגדוד ויש הרבה צוותים דומים שפועלים כך", אומר א' ומוסיף, "עד כה היו לנו מספר זיהויים משמעותיים בשטח של מחבלים, בתים ממולכדים, ובאמצעות חוסלו מחבלים וניצלו חיי אדם של לוחמים".

הוא משחזר את הרגעים הראשונים בהם החלה מתקפת חמאס בעזה בהם שהה במוצב כיסופים. "לא הספקנו אפילו לעלות על מדים. הגענו לחמ"ל ושם כבר הבנתי את האירוע. לצד הפצמ"רים היו חדירות לשטח והמון מחבלים החלו בתנועה לשטח הארץ. היו כמה שניות של הלם ותוך זמן קצר החלו להיכנס פצועים לחמ"ל שכבר היו בלחימה".

יחד עם קבוצה של לוחמים יצא א' להגן על הבסיס ולטהר אותו ממחבלים. "התחלנו ללכת לכיוון מסויים בידיעה שיש מחבלים שמנסים לפגוע בחבר'ה שנמצאים במיגונית. אחד החבר'ה דיווח שהם זורקים רימונים לעברם. הגענו למעין מסדרון, בין חדר האוכל למיגונית. התקדמנו לאט לאט, תוך כדי שמחבלים צצים מכל מיני מקומות, ואנחנו מצליחים לנהל את הקרב ולחסל אותם. ממש סמוך למיגונית אחד מהלוחמים שלנו חוטף כדור ונפצע קשה. הצלחנו לחסל את מי שפגע בו. בשלב הזה הבנו שהצלחנו לגבור על החדירה והתחלנו לטפל בפצועים".

"באיזשהו מקום עדיין לא עיכלתי מה שקרה שם. זה היה אירוע הכי קיצוני שחוויתי בשירות שלי", הוא מודה.

עם זאת, המבט של א', מופנה קדימה. "יש לנו הרבה מאוד מוטיבציה להילחם ולבצע את המשימה שלנו בצורה הטובה ביותר. זה מביא המשמעות שלנו בשטח לרמה הגבוהה ביותר. הלוחמים ממוקדים במשימה - גם לאור מה שקרה - ואנחנו עם הראש קדימה".