דובר צה"ל מסר הבוקר (שני) כי רב-סרן יששכר נתן (28) מקריית מלאכי, וסמל-ראשון איתי שהם (21) מראש העין - שניהם לוחמים בעוצבת הקומנדו - נפלו בקרבות בצפון רצועת עזה.

בנוסף, נפצע אמש באורח קשה לוחם מיחידת עוקץ במהלך הקרבות ברצועת עזה. מתחילת המלחמה נפלו 363 חללי צה"ל.

בסרטון שפרסם דובר צה"ל לפני כשלוש שנים נשמע רס"ן יששכר נתן מספר על אהבתו לחטיבת הצנחנים ועל התחושה שלחימתו מונעת טבח ביישובי העוטף.

"באחד הסבבים האחרונים שהחטיבה תפסה באוגדת עזה, היינו במוצב ארז", סיפר. "שכבנו שם על הסוללות ברגע שהתחיל הסבב וירו עלינו מרגמות. הסתכלתי אחורה 100 מטר מאחוריי וראיתי את יישוב נתיב העשרה. בסוף, בתחושה שלי, אם אני לא שוכב שם או נמצא שם - תושבים שנמצאים 100-150 מטר מאחוריי יחטפו את הדבר הזה, ייכנסו פנימה ובסוף יבצעו טבח אצלם".

"בחרתי להיות לוחם כי הדבר הזה באמת מאתגר - זו שליחות בשבילי ורצון לתרום", אמר בתחילת הסרטון.

"הלכתי בעקבות אבא שלי, שלחם במלחמת יום כיפור, הוא היה בסיירת שקד". עוד סיפר: "להיות צנחן זו זכות להסתובב עם הכומתה האדומה והירכית בסוף השבוע, כשיוצאים הביתה. לעמוד בדלת של המטוס, שנייה לפני הקפיצה, ולהבין שהדבר הזה הוא מפחיד אבל בסוף צריך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר".

עיריית קריית מלאכי מסרה כי נתן היה מ"פ מוערך במגלן ובין היתר פיקד על הכוח שאיתר את המחבלים בפיגוע באלעד לפני כשנה וחצי.

"בערב חג שמחת תורה האחרון השתתף בהקפות עד השעות הקטנות של הלילה ובבוקר כששמע על פריצת המחבלים נסע במהירות לעוטף והציל משפחות רבות באומץ לב", נמסר.

שב"כ וצה"ל הודיעו אתמול כי מתחילת הלחימה בעזה נעצרו יותר מ-20 מחבלי חמאס בלב הרצועה והובאו לחקירות בישראל. עוד נמסר כי החקירות של פעילי הטרור ישמשו לקבלת מודיעין עדכני מהשטח לטובת המשך התמרון הקרקעי ולטובת מאמצי הלחימה.