חתימה על ההוראה
חתימה על ההוראהצילום: עצמי

הקבינט המדיני-בטחוני אישר את הצעתו של שר התקשורת שלמה קרעי להוציא הוראות לפעולות הקבועות בתקש"ח כנגד רשת התקשורת "אל מיאדין" המקורב לחיזבאללה.

לפי התקנות לשעת חירום, לאחר אישור הקבינט, שר התקשורת רשאי להורות בצו, לסגור משרדים, להחרים ציוד שידור ולחסום שימוש בתשתיות תקשורת למיניהן לגוף שידורים הפוגע בביטחון המדינה.

"ישראל במלחמה. ביבשה, באוויר, בים במרחב הקיברנטי, בספקטרום האלקטרומגנטי ובתודעה. שידורים כגון אלו המזוהים עם האוייב, תוך פגיעה בבטחון המדינה, אחת דינם להיחסם. שידורי וכתבי ערוץ אלמיאדין משרתים את אירגוני הטרור הנתעבים, והגיע הזמן לבוא איתם חשבון. משרד התקשורת בראשותי ימשיך לפעול לחיזוק תשתיות התקשורת מחד ולמיגור תשתיות התקשורת בקרב מבקשי רעתנו", אמר קרעי.

שר הביטחון, יואב גלנט הוסיף "מדינת ישראל לא תאפשר את התעמולה המסוכנת של שידורי אלמיאדין, המנסה, תוך כדי מלחמה, לפגוע באינטרסים הביטחוניים שלה ולשרת את מטרות האויב. הצעדים אשר ננקטים נגד "רשת התקשורת" אלמיאדין, שהפכה, הלכה למעשה, שופרו של ארגון הטרור חזבאללה והעומד בראשו, הם הדבר המתבקש לעשותו למול תומכי הטרור המדמים עצמם לעיתונאים, בזמן שמטרתם אחת: פגיעה בביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. יחד עם כלל גופי הביטחון, המלצתי לפעול נגד הערוץ ולבצע פלילית וכלכלית נגד אנשיו".

לאחרונה התעמת כתב ערוץ 12 חיים אתגר עם כתבת ערוץ אל-מיאדין בארץ, הנאא מחאמיד.

"אתם משדרים פייק ניוז, גברתי", הטיח בה אתגר. "את הצטלמת ביום הטבח, נכון? איך הצטלמת? אמרת שזו 'תנועת שחרור לגיטימית'. את שיתפת פוסט. "לא נכון", ענתה לו הכתבת". "לא נכון? אז מה האמת? לא היללת את הטבח? לא מהללים את הטבח אצלכם?", שאל אותה אתגר. "אנחנו משיבים לכם על הפייק ניוז שלכם, על השקרים, על ההסתה", השיב לה חיים.

"את משדרת פייק ניוז. אז מה הבעיה לומר שחמאס ביצעו טבח? מה הבעיה שלך לגנות את זה? תתביישי לך! מפיצת פייק ניוז". "אני לא חייבת לך תשובה", אמרה הכתבת, כשאתגר מסביר לה: "אבל אנחנו מדברים כעיתונאים ואנחנו רק מבקשים תשובה, מה הבעיה? תסתכלו לי בעיניים ואני אתרחק". "אני לא חייבת לתת לך תשובות", אמרה לו מחאמיד.