אמבולנסים ממתינים לעובדים הפצועים באזור דובב
אמבולנסים ממתינים לעובדים הפצועים באזור דובבצילום: דוד כהן, פלאש 90

מנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר סיפר כי עובדי חברת החשמל שנפגעו אתמול מירי נ"ט נאלצו להמתין בשטח שעות ארוכות תחת אש מלבנון ותגובה של כוחות צה"ל.

"שמונה מתוך תשעת העובדים חולצו והועברו לטיפול בבית חולים. כולם שוחררו הביתה. יש לנו עובד נוסף שכרגע אין לנו מידע רשמי אודותיו", סיפר שפיגלר בראיון לתוכנית הבוקר בקשת 12

שפיגלר הוסיף "העובדים היו בשטח כדי לתקן פגיעות שהיו ברשת בעמוד חשמל שם וזה חלק מהשגרה שלהם. הם היו אמורים לעלות על מנוף ואז נפתחה אש תופת לעברם - כולל טילי נ"ט - והם נמצאו בשטח גם כשצה"ל השיב באש. הם היו ממוגנים בכל האמצעים הנדרשים כשהתחיל האירוע. הם שהו בשטח יותר מחמש שעות מבלי שאפשר יהיה לחלץ אותם תחת אש דו צדדית. חילצו אותם רק בחשיכה והעובד הנוסף חולץ רק סמוך לחצות".

"אנחנו יודעים שהכל מתואם עם כוחות הביטחון ואיננו יודעים מה בדיוק הם עושים כדי להגן על העובדים ואנחנו סומכים עליהם. משך הזמן שהעובדים היו בשטח ולא יכלו לחלץ אותם - כשמדובר בשטח ישראל ליד מושב דובב - אומר דרשני", ציין.

שפיגלר הזכיר כי שלושה מעובדי חברת החשמל כבר קיפחו את חייהם במהלך הלחימה אך אמר שהדבר אינו מרתיע עובדים אחרים מלצאת לשטח - גם במצבים מורכבים - ולתקן תקלות. "היות וראיית העולם של עובדי חברת החשמל שהם בעצם גורם נדרש עד כדי הכרחי לאספקת חשמל - הם חדורי מוטיבציה ומבינים את גודל השעה. אין לי ספק שהם יגיעו לכל מקום בהתאם לצורך. אנחנו נעשה הכל כדי לאבטח אותם ולדאוג לביטחונם".