קטי פרי
קטי פריצילום: דוברות המשרד לביטחון הפנים

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מגבה את נציבת שב"ס רב גונדר קטי פרי שהנחתה הכותרת הבוקר (שני) להמשיך להציג את דגל ישראל בהארכות מעצר.

"נותן גיבוי מלא לנציבת שב"ס על ההחלטה להמשיך להקפיד שבכל הדיונים המתבצעים במערכת הויעוד החזותי יעשו על רקע דגל ישראל וסמלי המדינה. לשופט אין סמכות להורות על הורדת דגל המדינה וסמלי המדינה. שופט שלא מתאימה לו מדינה יהודית, עם דגל וסמלי ישראל, יכול לעזוב את תפקידו".

ההחלטה של הנציבה נמסרה שעות ספורות לאחר הפרסום לפיו שופט איתי הרמלין דרש מנציג שב"ס באולם בית המשפט להסיר ממסך שיחת הווידאו את דגל ישראל וכיתובים פרו-ישראליים.

תגובת שירות בתי הסוהר: "שירות בתי הסוהר הוא ארגון ביטחוני שלוקח חלק משמעותי במאמץ המלחמתי ובמאמץ ההסברתי להשגת הניצחון. כפועל יוצא מכך, מערכות הארגון מותגו בהתאם. יחד עם זאת, כתמיד, נכבד את הנחיית בית המשפט".

תגובת הנהלת בתי המשפט: "בדיוני וידאו קונפרנס אשר נערכים בימים אלו בשל מצב החירום, אמורים להישמר סדרי הדיון כפי המקובל בעת דיון באולם. על צג הווידאו צריך להופיע שם בית המעצר ולא כל כיתוב אחר. מדובר באירועים שאירעו במסגרת דיונים שונים ובמסגרתם הופיעו על מסך ההיוועדות החזותית כיתובים שונים, וזאת במקום שם בית המעצר. בית המשפט עמד על מחיקת הכיתוב ורישום שם בית המעצר על מנת לשמור על שגרת הדיונים כנהוג".