עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאןצילום: Hadas Parush/Flash90

פרסום ראשון: למעלה מ-2,200 תלונות הוגשו לועדת האתיקה של הכנסת נגד ח"כ עאידה תומא סלימאן שהאשימה את ישראל בפשעי מלחמה.

כזכור, השבוע העלתה חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן ציוץ ובו נכתב: "מעדויות בבית החולים שיפא: חדרי ניתוח מופצצים, ריח זרחן באוויר. מתוך 48 מנתחים נשארו רק 7. ירי חי על עקורים במסדרונות ההומניטריים ועדיין מתעקשים פה 'הצבא המוסרי בעולם' לא פוגע בחפים מפשע ולא תוקף בתי חולים".

את הציוץ סיימה עם ההשטאג: 'לעצור את המלחמה, לסיים את הכיבוש, להחזיר את השבויים'. הציוץ הגיע למאות אלפי איש ועורר סערה ציבורית רחבה.

כעת כאמור מתברר כי למעלה מ-2,200 תלונות הגיעו לוועדת האתיקה בכנסת כנגד דבריה של חברת הכנסת.

מדובר במספר שיא ששנים רבות לא הגיע - לוועדה כולל כנגד חברי כנסת כמו עופר כסיף וחנין זועבי.

במכתבי התלונה נכתב בין היתר כי "ח"כ עאידה תומא סלימאן בוחרת בשעתה הקשה ביותר של מדינת ישראל לתמוך באויב ולהאשים את צה"ל בפשעי מלחמה בהפצצות חולים ועוד. מדובר בפייק ניוז שפוגע קשות בלחימה של צה"ל באויב. בחירתה של ח"כ לתמוך באויב בשעת לחימה הינה אסון וחובה להרחיקה מהמשכן".

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שמסר לערוץ 7 כי "הגיע הזמן להחליף דיסקט גם בכנסת מי שתומך בחמאס או מאשים את צה"ל בפשעי מלחמה עליו לעוף מהכנסת. לא ייתכן מצב שחיילי צה"ל נפגעים בשל מוסריותם הרבה ודווקא החמאס הוא זה שיורה באלה שבורחים וח"כ בישראל תאשים את צה"ל בשקרים עלילות דם ופייק ניוז. אנחנו דורשים מוועדת האתיקה להתכנס באופן מידי ולהרחיק אותה ואת חברתה איימן חטיב יאסין שאף היא הכחישה חלק מהטבח ותומכת באויב".