העולים הצעירים עם מנכ"לית הסוכנות
העולים הצעירים עם מנכ"לית הסוכנותצילום: גדליה איידרוב

כ-150 עולים צעירים מרחבי מדינות ברית המועצות לשעבר עלו לישראל במסגרת תכנית סל"ה של הסוכנות היהודית. הם ייקלטו בכרמיאל ובניצנה ובתום שמונת חודשי התכנית יתגייסו לצה"ל.

מנכ"לית הסוכנות היהודית אמירה אהרונוביץ וראש העיר משה קונינסקי בירכו היום את העולים הצעירים שנקלטו בכרמיאל.

התוכנית מיועדת לעולות ועולים בודדים בגילאי 17 עד 19 שמבקשים לעלות ארצה בתום לימודי התיכון בארצותיהם כדי לבנות בישראל את עתידם המקצועי והמשפחתי.

במהלך התכנית, שנמשכת שמונה חודשים, העולים ילמדו עברית באולפן וירכשו כלים מקצועיים שיסייעו להשתלבותם בחברה הישראלית. בסיומה, צפויים רוב הבוגרים להתגייס לשירות צבאי. אחדים מהבוגרים ישתלבו קודם בלימודים גבוהים ורק לאחר מכן יתגייסו לצה"ל.

הסוכנות היהודית ומשרד העלייה והקליטה ילוו אותם בשנותיהם הראשונות בארץ ויסייעו להשתלבותם בישראל.

אמירה אהרונוביץ' אמרה כי "העלייה לישראל היא נכס אסטרטגי. העולות והעולים שעולים בימים אלה מכל רחבי תבל מחזקים את המדינה והחברה הישראלית כולה. אני מברכת את חניכות וחניכי סל"ה ברוכים הבאים הביתה".

משה קונינסקי הוסיף: "כרמיאל ממשיכה בתנופת העליה גם בעת מלחמה. מחמם את הלב לראות את העולים החדשים שלא מוותרים על החלום הציוני ולעלות לארץ דווקא בתקופת מלחמה. היהודים בכל העולם יודעים היטב כי מדינת ישראל היא ביתם ואנו מחכים להם כאן בכרמיאל בידיים פתוחות ובחיבוק גדול! אני רוצה להודות לאנשי הסוכנות היהודית שלא מפסיקים במשימתם גם בעת הזאת".