ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, הגיע היום ל"כיכר החטופים" בתל אביב, המיצג של משפחות החטופים בסמוך למוזיאון תל אביב.

"היה לי חשוב להגיע לכאן בשם תושבי בנימין, שנמצאים בחזית וכמהים להשבת החטופים - אנו עם אחד, אף אחד לא יפריד אותנו, ונעשה את הכל כדי להחזיר את הבנים הביתה. רבים רבים מטובי בניה של בנימין נמצאים עכשיו בחזית כי אנחנו עם אחד", אמר בראיון לערוץ 7.

במפגשים עם המשפחות נחשף גנץ לסיפורים מיום הזוועות. "זה קורע לב", הוא אומר, "אבל נותן המון חיזוק ועוצמה לראות משפחות עם כוחות עצומים של תקווה ורצון לנצח, יחד עם שותפות לאומית... אנחנו באים לחזק ויוצאים מחוזקים... נעשה הכל כדי להכריע את האויב הארור".

גנץ מתייחס לטענות לפיהן המחאה קיבלה צבעים פוליטיים ומתבטא: "קודם כל לפני המחאה אנו עם אחד. לא יכול להיות שיש לנו אחים שאיבדו קרובים וחברים שנרצחו ואנחנו לא נהיה איתם. אנחנו שותפים. הדרך היא, ואת זה אני אומר בקול מאוד ברור כאן - הכערת הטרור. קודם כל נכריע את הטרור ואז נשיב את הבנים"

בסוף הראיון, על רקע המתיחות גם באיו"ש, מוסיף גנץ, "חמאס משתף פעולה בין דרום לצפון ליהודה ושומרון - אנו יודעים מצוין שהם רוצים להרוג אותנו. אנחנו מבינים מצוין שאנחנו צריכים להיות חזקים עם צבא חזק ולהשמיד את כל מי שעומד מולנו. כוחות הבטחון עובדים סביב השעון".

"ביקשנו שהצבא יהיה התקפי הרבה יותר", אומר גנץ, בכל מקום בו יש קריאות לטבוח ביהודים - צה"ל צריך להגיע ולמגר את אלו שקמים עלינו"