איתי הופמן, יו”ר איגוד הרבש”צים ורכז הביטחון של קיבוץ 'מעוז חיים', השתתף היום (שני) בדיון בוועדה לביטחון לאומי בכנסת בו זעק מדם לבו על מצבם של רכזי הביטחון ושל כיתות הכוננות בגבולות.

"הכתובת היתה על הקיר", אמר הופמן בראיון לערוץ 7. "כל הזמן התרענו שמקצצים את כיתות הכוננות, מקצצים את התקנים, מורידים רבש"צים וזה אסון לביטחון מדינת ישראל. אף אחד לא הקשיב לנו. כעת אנחנו קוראים לשר לביטחון לאומי להעביר את החוק של רכזי הביטחון ולהקים רשות שתיתן מערך פיקוד ושליטה אחד לרבש"צים בכל רחבי מדינת ישראל. צריך ליישר קו בכל הנושא הביטחוני של כיתות הכוננות ורכזי הביטחון. חשוב לעשות זאת כעת כדי שלא נגיע לעוד יום שחור כזה".

הופמן לא חוסך במלים כדי לתאר את זעמו על התנהלות משרד הביטחון. "הפקירו את הרבש"צים ואת התושבים. מיליון תושבים ביישובים המאוימים ביותר במדינת ישראל - הופקרו. קיצצו את כיתות הכוננות, רכזי הביטחון יצאו לשטח ללא סמכויות, ללא תנאים, ללא ביטוח. מתייחסים אלינו במשרד הביטחון כמו לאחרוני העבריינים".

"אני קורא למשרד הביטחון לשחרר אותנו. אתם הרי לא רוצים אותנו ואמרתם את זה. המשרד לביטחון לאומי רוצה לקחת אותנו - אז שחררו אותנו - לפני שנגיע לאסון הבא. אי אפשר להחזיק אותנו כבני ערובה, להפוך אותנו לבשר תותחים, ואת התושבים לברווזים במטווח", הוא מוסיף.

"אותם פקידים שיושבים במשרד הביטחון, הם אלה שאשמים במחדל הזה, וצריך לקרוא להם להחליף אותנו בגבול. בשבוע הבא אם קסדות ואפודים לא יגיעו לכיתת הכוננות ולא יכירו ברבש"צים ובסגנים, נביא את אותם פקידים לקו העימות בלי אפוד וקסדה ושהם יעמדו שם", מסכם הופמן.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "משרד הביטחון מוקיר את חברי כיתות הכוננות ואת גבורתם. החזרת הביטחון, תחושת הביטחון ואמון התושבים היא משימה מרכזית של צה"ל ומשרד הביטחון. בימים אלה אנו פועלים לגיבוש מערך הגנה חזק, שיכלול בן היתר עיבוי משמעותי של כיתות הכוננות בישובים והאמצעים שיועמדו לרשותן. העבודה בשלבים מתקדמים ויישום המרכיבים הראשונים בה יחל בטווח הזמן הקרוב. סוגיית הרבשצים נבחנת גם היא כחלק מהעבודה. המלצות ראשונות יוצגו בתוך כחודש לשר הביטחון".