מאיר חביב
מאיר חביבצילום: רויטרס

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב הגיב הערב (שני) לריאיון שהעניק נשיא צרפת עמנואל מקרון ל-BBC בו טען כי ישראל "צריכה להפסיק להרוג נשים ותינוקות בעזה".

"לא, אדוני הנשיא עמנואל מקרון. ישראל לא מפציצה ילדים, נשים וזקנים. ישראל נמצאת פשוט במלחמה", כתב חביב. "היא נלחמת בברבריות של חמאס שביצע פשעים נגד האנושות. פשעים שהוקרנו בנוכחותי ושראית במו עיניך בפגישתך עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו".

עוד כתב: "ישראל מכבדת את חוקי המלחמה. ישראל מגנה על עצמה לאחר הפוגרום הנורא בתולדותיה.
1,400 הרוגים. מתוכם 40 צרפתים. זה שווה ערך ל-12,000 הרוגים אצלנו בצרפת!! 241 בני ערובה מתוכם 8 צרפתים, 8 אזרחים שאתה הנשיא שלהם! ברגע כתיבת שורות אלו, הם נמצאים שלושים מטרים מתחת לאדמה! תינוקות, ניצולי שואה, נשים".

"איך צרפת הייתה מגיבה אם ברברים היו אונסים והורגים נשים בהריון לעיני משפחותיהן, מוציאים עובר כדי לערוף את ראשו, מכניסים תינוק לתנור מול עיני הוריו, שורפים משפחות שלמות בחיים, עורפים את ראשם של ילדים?"

"כן, זה נכון לפעמים אזרחים נהרגים. כך זה קורה במלחמה, אדוני הנשיא! אבל זו האחריות הבלעדית של הברברים האלה. הם מוצאים מחסה במבנים אזרחיים ומקימים את המטה שלהם מתחת לבתי חולים ובתי ספר!
להיפך, ישראל יוצרת מסדרונות הומניטריים ומלווה בסיכון חייליה, אזרחים פלסטינים לדרום עזה כדי להגן עליהם מפני חמאס המבקש לטבוח בהם! מישהו היה מעז לבקש מצרפת הפסקת אש לאחר הפיגועים של ה-13 בנובמבר?"

עוד תהה חביב: "האם בעלות הברית, כולל הכוחות הצרפתיים החופשיים, לא הפציצו את דרזדן וברלין כדי לחסל את הנאציזם ולהרוג את היטלר. זה גרם לכמעט מאה אלף קורבנות אזרחים?! כזכור ב-2015, במלחמתנו נגד דאעש, הקואליציה הבינלאומית בראשות צרפת גרמה ללפחות 15,000 הרוגים אזרחים ברקה ובמוסול. מלחמה היא לפעמים רוע הכרחי".

"אדוני הנשיא, הייתי חלק מהמשלחת שלך במהלך ביקורך לישראל לפני שלושה שבועות: היו לך מילים חזקות מאוד לתמוך בדמוקרטיה הישראלית המותקפת. הכרזת שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה! אפילו הצעת קואליציה בינלאומית נגד חמאס על פי המודל של קואליציית 2015 נגד דאעש! לצערי דבריך האחרונים מנוצלים על ידי ז'אן-לוק מלנשון ו-LFI, שחלק מחברי מפלגתם דוגלים בטרור ובחמאס באמצעות הכחשת המציאות שערורייתית!"

"ישראל, היא מדינה מאד קטנה בשטחה. המדינה היהודית היחידה בעולם. היא החומה הראשונה של המערב במלחמה מול הטרור שצילק אותנו בעבר הלא רחוק", חתם חביב.