הלילה נמסר כי זוהתה גופתה של ויויאן סילבר, פעילת שמאל מקיבוץ בארי שהוגדרה עד כה חטופה.

סילבר, שנרצחה על ידי מחבלי חמאס בקיבוץ במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר, ייסדה את תנועת "נשים עושות שלום" וארגון "אג'יק", הייתה חברת הנהלה ב"בצלם" והתנדבה בארגון "בדרך להחלמה", במסגרתו ליוותה חולי סרטן מרצועת עזה לבתי החולים בישראל. סילבר היתה אלמנה והותירה שני ילדים וארבעה נכדים.

הקשר האחרון עם משפחתה היה ב-7 באוקטובר בבוקר, כשהתחבאה בארון בביתה והתכתבה עם בנה. "טוב, המחבלים בבית", כתבה. כשבנה כתבה לה "אני לצדך", השיבה: "אני מרגישה אותך".

חברתה של סילבר, ענת סרגוסטי כתבה: "צער ואבל כבד . ויויאן סילבר נרצחה בביתה בבארי. רק היום זיהו את הגופה שלה. אישה של חמלה ואנושיות ומחויבות אינסופיים, עמוקים ומתמשכים לשותפות יהודית-ערבית ולשלום. כן, שלום".

בארגון "אג'יק" ספדו לסילבר: "התפללנו במשך 38 ימים, מרגע שנותק עימה הקשר ביום שבת הנוראי של 7 באוקטובר, לסוף אחר. ויויאן, שייסדה את 'אג'יק' ובמשך שנים רבות הייתה למנכ"לית שותפה בארגון, ליוותה את הארגון ואת פועלו גם לאחר שעזבה, והייתה חברת הוועד המנהל שלו ופעילה בו עד יומה האחרון. היא הייתה אשת שלום ופעלה להשיגו באינספור דרכים. אנו שולחים תנחומים למשפחתה, לחבריה ולמכריה, ומבטיחים להמשיך את דרכה לשותפות ערבית-יהודית שוויונית וצודקת".