הרב יוסף בבסיס חיל האוויר
הרב יוסף בבסיס חיל האווירצילום: יעקב כהן

חיזוק רוחני לטייסים: הראשון לציון הרב יצחק יוסף המריא אתמול לבסיס חיל האוויר בחצרים במטרה לחזק את הטייסים לקראת יציאתם למשימת הקרב.

לאחר שנחת בבסיס, קיבלו את פניו טייסים מטייסת תובלה. הרב יוסף בירך אותם בברכת דרך צלחה ונסיעה טובה.

לאחר מכן, המריא מרן הראשון לציון לבסיס רמת דוד. עם הגיעו לבסיס, קיבל את פניו מפקד הבסיס.

השנים שוחחו בחדרו של מפקד הבסיס, שסיפר לרב יוסף על אתגרי המלחמה. הרב בירך אותו בהתרגשות רבה ואיחל לו שיצליח בכל דרכיו וכל הטייסים של הבסיס ישובו בשלום.

בתום המפגש עם מפקד הבסיס, סייר הרב הראשי במתחם החימוש והטילים ושוחח עם טייסים שהגיעו לבסיס לאחר שהשלימו את משימתם בלבנון.

הטייסים הנרגשים הופתעו לראות את הראשון לציון וביקשו את ברכתו. הרב העניק להם את הברכה שיזכו לשוב בשלום ולבצע את משימתם על הצד היותר טוב.

לאחר הסיור, הגיע הראשון לציון לבית הכנסת בבסיס. שם קיבלו את פניו המוני חיילים ורב הבסיס הרב קורקוס. בית הכנסת היה מלא מפה לפה בחיילים, ועזרת נשים הייתה מלאה בחיילות.

הראשון לציון אמר כי על פי ההלכה, המלחמה שהם נלחמים היא מלחמת מצווה. "אתם הטייסים נלחמים למעלה ותוקפים את האויב. ובחורי הישיבות ואברכי הכוללים למטה מתפללים ולומדים להצלחתכם".

הוא שיתף אותם שעשרות כוללים פנו אליו וביקשו ממנו לומר לחיילים שהם לומדים בסדרי לימוד רצופים, להצלחתם והצלחת עם ישראל.

בסיום הדרשה המרוממת, התקיימה תפילת מנחה עם פטום הקטורת ברוב עם ולאחר התפילה נערכה עצרת תפילה כפי החלטת מועצת הרבנות הראשית שקבעה את ערב ראש חודש כסליו ליום תפילה וזעקה.

המעמד המרגש הסתיים בקבלת עול מלכות שמים שאליה מצטרפים המוני החיילים, יחד עם רב הבסיס ורב חיל האוויר.

בתום המעמד המיוחד, עברו החיילים לקבל את ברכתו של הרב יוסף וכל אחד מהם לחץ את ידו בהתרגשות גדולה. "יתקיים בכם הכתוב יתן ד’ את אויביך הקמים עליך ניגפים לפניכם", אמר להם הרב.