במלון לאונרדו בירושלים נערכו אמש (שני) הקפות שניות מאוחרות בהובלת ישיבת 'בני צבי' ובהשתתפות דיירי המלון שמאוכלס כולו במפונים מהעיר שדרות ומיישובים וערים בדרום ובצפון.

ראש הישיבה, הרב שמואל הולשטיין, ציין בפתיחת הערב כי "חלק מהרעיון של הקפות שניות זה לקחת את האור והשמחה של התורה מהחגים ולהמשיך אתו לתוך החיים. לצערנו, נמנע מאיתנו לעשות זאת בשמחת תורה, ואנו מאמינים בנצח ישראל ובראש חודש כסלו, חודש של ניסי האור, אנו שמחים ליטול את ספרי התורה ולהראות שהאור של החגים אכן ממשיך אתנו לכל השנה".

הוא ציין את גבורתם של התושבים הגיבורים והלוחמים במהלך אירועי שמחת תורה, ויחד עם המפונים נשא תפילה לשלומם של החיילים, החטופים ולרפואת הפצועים.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי, מסר לערוץ 7: "את עם ישראל אי אפשר לנצח, ותושבי שדרות חזקים ואיתנים ומחכים כי הממשלה וצה"ל יוודאו כי האזור יהיה בטוח לחלוטין ועם ישראל יוכל לשכון ברחבי ארצו בבטחה".

אחת התושבות שהשתתפה באירוע אמרה: "אני מרגישה שהזמן נעצר לי בשמחת תורה. כאילו לא המשכנו עדיין. הערב אני חשה לראשונה שמשהו סוף סוף נפתח לי בלב. היה ערב מרגש מאוד - משמח מצד אחד ומצד שני מלא בכאב. יצאתי עם תקווה וכוח שאנו יכולים להתגבר על הכול ולצאת מחוזקים לראות את הילדים שלי רוקדים על הכתפיים של הבחורים סביב ספרי התורה - זאת תמונת ניצחון עבורי".