במהלך נסיעה ברכבת באיזור פילדלפיה שבארה"ב, נתקל העיתונאי האנטי ישראלי אהרון מאטה בסנאטור מטעם המפלגה הדמוקרטית כריס קונס והחל לשאול אותו מדוע הוא לא קורא לישראל להגיע להפסקת אש.

מאטה נחשב לכתב המסקר בצורה אוהדת את רוסיה, סוריה וסין ומהדמויות הפעילות ביותר בהכחשת רצח אויגרים על ידי המשטר הסיני. בנוסף, המכון לדיאלוג אסטרטגי הבריטי קבע כי הוא האיש שהפיץ הכי הרבה דיסאינפורמציה בנוגע למלחמה בסוריה, כולל טשטוש השימוש בנשק כימי.

הסנאטור שראה כי הוא מצולם שאל את מאטה מי הוא: "זה קרון שקט ואתה לא אמור לדבר איתי", אמר הסנאטור.

"4,600 ילדים נהרגו בעזה. ילדים מתים מהנשק שלנו, הנשק האמריקני הורג ילדים בעזה", הטיח מאטה. בתגובה, קונס השיב: "נעים להכיר אותך אהרון, עכשיו תפסיק בבקשה לדבר איתי - אתה מפריע לי ולכל הסביבה".

בנוסף, קרא הסנאטור קונס לעובד הרכבת ואמר למאט: "אני לא מתכוון לקרוא להפסקות אש, אני תומך מאוד בהפוגות הומניטריות. קראתי לממשלת ישראל לכוון את המתקפות נגד חמאס".

בהמשך איבד את סבלנותו ואמר: "אהרון, בבקשה תפסיק או שאני אזרוק אותך מהרכבת הזו. אני סנאטור וזה קרון שקט".

מאוחר יותר כתב מאטה: "אחרי ששאלתי את הסנאטור קונס על תמיכתו במעשי הטבח הישראלים בעזה התבקשתי לעבור למושב אחר. כעבור 30 דקות הוא עבר לידי ולא החלפנו מילים. בתחנה הבאה, פילדלפיה, הורידו אותי מהרכבת, אני מניח שזה היה בהנחיית הסנאטור קונס".