סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד, רואה ברעיון העברת רצועת עזה לידי הרשות הפלסטינית מהלך שאינו אלא המשך לאוסלו ב'.

בראיון לערוץ 7 התייחס ואטורי ליום שאחרי המלחמה, לחברי הכנסת מהסיעות הערביות המטילים ספק במהימנות העדויות סביב הטבח בבוקר שמחת תורה ולהסלמה בזירה הצפונית.

"זה הזוי שאנשים כאלה יושבים בכנסת ישראל שהיא מקור הדמוקרטיה והם מנצלים זאת כדי לפגוע במדינת ישראל", אומר ואטורי בהתייחס למכחישי הטבח. "הרי ללא חיילי צה"ל הם לא היו יושבים פה. אנשים כאלה אסור שיהיו בכנסת ישראל", הוא אומר ומזכיר את התלונה שהגיש כבר בעבר נגד חברי הכנסת כסיף, סולימאן ויאסין על התבטאויותיהם.

מול לשכתה של חברת הכנסת יאסין שטענה שלא היה טבח של תינוקות הציב ואטורי תמונות של תינוקות וילדים שנרצחו. "מי שמדבר בצורה כזו צריך להעיף אותו מכאן, ושמנסור עבאס לא יעבוד עלינו עם השפה הכפולה שלו".

על משמעות הניצחון ברצועת עזה אומר ואטורי כי היה "מחלק זאת לשני שלבים. השלב הראשון הוא שלושת החודשים הראשונים, חיסול חמאס, ובתוך חצי שנה עד שנה יהיו עוד חיכוכים. יקומו כאלה עם נשק ונצטרך להוריד אותם. לא נוותר עד שאחרון החמאסניקים יחוסל על ידי חיילי צה"ל. בהמשך נצטרך לדאוג לרצועת ביטחון ועוד כמה מרכיבים שיבהירו שכל מי שירים ראש יחוסל".

באשר ליום שאחרי מבהיר ואטורי נחרצות כי "מי שאומר להחזיר ולהביא את הרשות לעזה זה בדיוק כמו אוסלו ב'. שוב לתת להם נשק כדי שיילחמו בטרוריסטים? לא. אפילו שלטון צבאי עדיף על הכנסת הרשות. מבחינת ישובים, אמרתי שלדעתי האזור שיישאר בשליטת ישראל בצפון הרצועה ראוי להחזיר לתוכו את הישובים שהיו שם".

עוד מציין ואטורי את ההצעה לפינוי אזרחי הרצועה ולהעברתם למדינות שונות שכבר הביעו נכונות לקלוט כמה אלפים מהם כאשר סקוטלנד הייתה הראשונה שבהן. "להקים מחדש את נמל עזה, להביא לשם ספינות ולהעלות את הפליטים ולהשיט אותם מכאן".

כתושב רמת הגולן הוא מתייחס גם לסוגיית האירועים הביטחוניים בצפון. "אזרחי ישראל שגרים בגבול הלבנון לא יחזרו לשם אם לא ניתן להם ביטחון ולתת להם ביטחון זה לרסק את חיזבאללה. לא תהיה ברירה. ברגע שמסיימים עם חמאס להמשיך לחיזבאללה. אנחנו רואים את התעוזה שלהם לירות נ"ט ורקטות לעבר ישראל, אזרחי ישראל בצפון יהיו שבויים שלהם. כתושב רמת הגולן אני אומר שלא נהיה שבויים שלהם. צריך לחסל את חיזבאללה. אסור לשים מחבלים שבאים לכרות ראשים של תינוקות לילד הילדים שלנו".

כמי שעובר מהלוויה להלוויה ומניחום אבלים אחד למשנהו, אומר ואטורי כי במציאות כזו של מלחמה מוצדקת מאין כמותה, "את הכאב אנחנו פורקים בעבודה קשה. הולכים למשפחות ועוזרים במה שאפשר. אני מלווה חיילים בדרכם לרצועה ומוסרים להם את האהבה של עם ישראל כעם מאוחד למען הניצחון. זה מה שמחזק אותם".