הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה וארגונים יהודיים נוספים מובילות היום (שלישי) בוושינגטון עצרת למען ישראל.

העצרת נערכת בסימן "מאחדים כוחות למען ישראל", והיא למעשה מפגן סולידריות של האמריקנים בכלל ויהודי ארצות הברית בפרט עם ישראל, להצגת המחויבות האמריקאית כלפי ישראל כבעלת הברית החשובה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון, בקריאה לשחרור החטופים באופן מיידי, ולגינוי תקיף של עליית האנטישמיות והאלימות כנגד יהודים ברחבי העולם.

נשיא המדינה יצחק הרצוג נאם למשתתפים בשידור חי מרחבת הכותל המערבי ואמר: "אחיותיי ואחיי, אני מדבר אליכם מהאתר הקדוש ביותר בעולם היהודי, הכותל, הכותל המערבי בירושלים. הכותל שמזכיר לנו שהעם יהודי - אנחנו, עם ישראל, עם נצחי ואף אחד לא ישבור אותנו. מהסמל היהודי של הגשמת החלומות העתיקים שלנו- לסמלים האמריקאים של חופש, חירות ודמוקרטיה. תודה לכל האנשים בעלי הרצון הטוב - חברים בקהילות ובזרמים השונים, בעלי אמונות שונות, שהתכנסו היום במפגן הסולידריות העצום הזה. ברגע האפל ביותר של מדינת ישראל נעמדתם והכרזתם- הנני. אני כאן. אנחנו כאן. אין דבר גדול יותר מזה ואין דבר צודק יותר מזה".

"היום אנחנו מתכנסים כמשפחה - משפחה אחת גדולה, שצועדת למען ישראל. שצועדת למען התינוקות, הילדים והילדות, הנשים והגברים, אשר מוחזקים ברשעות כבני ערובה על ידי חמאס. משפחה שצועדת למען הזכות של כל יהודי ויהודי לחיות בגאווה ובבטחה בארה"ב, בישראל וברחבי העולם כולו. מעל הכל, אנחנו צועדים יחד למען הטוב על פני הרע, למען המוסר האנושי על פני צמאי הדם. אנחנו צועדים בשם האור על פני החושך".

בהמשך נאומו אמר הנשיא: "אני מצדיע לכם הנשים והגברים שעומדים למול השנאה והלחץ העצומים בקהילה או בקמפוסים. בדיוק כפי שאתם עומדים איתנו - אנחנו עומדים איתכם! חברים יקרים, כנשיא מדינת ישראל, אני נשבע לכם מירושלים, מהכותל, שנרפא, שנתרומם שוב ושנבנה מחדש. ברוח דבריו של הנביא זכריה: ילדים וילדות ישחקו שוב בשבילים של בארי ושדרות. והקשישים עוד ישבו בנחת ושלווה ליד שבילי נחל עוז ואופקים. וכשצליליי החיים והצחוק ישובו לכפרים הקיבוצים והערים - הכמיהה המתמדת שלנו לשלום, תשוב גם כן".

"ביחד אנחנו מתפללים להשבתם של חטופינו בשלום. יחד אנו מתפללים להחלמתם של הפצועים, ויחד אנחנו מתפללים למען בנינו ובנותינו האהובים בצה"ל. שה' יברך אותם וישמרם. הקדוש ברוך הוא ישמור ויציל את חילינו. אנחנו ביחד, וביחד נתגבר. עם ישראל חי. ה' יברך את ישראל, ה' יברך את אמריקה".

נשיא הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה אריק פינגרהאט אמר כי "האמריקנים התייצבו, ובצדק, לצד ישראל ברגע קריטי זה, משום שהאמריקנים מבינים שהמאבק של ישראל בחמאס אינו שונה מהמאבק של ארה"ב באל-קאעידה ובדאעש. כאמריקאים פטריוטים, נתכנס בקניון הלאומי כדי להבטיח שכל העולם ידע שאמריקה תומכת בעם ישראל בעת צרה, שאמריקה דורשת את שחרורם של בני הערובה הנותרים, ושאמריקה דוחה מכל וכל אנטישמיות ושנאה. זה רגע שבו כולנו צריכים לעמוד מול הטרור ולהגן על מה שהטרוריסטים מבקשים להרוס".