יעקב אשר
יעקב אשרצילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ יעקב אשר, אירח אתמול שתיים מנציגי משפחות חטופי ניר עוז, נועם פרי ואיילה מצגר, שתיארו את שעבר על יקיריהן בשעות הקשות עד שנחטפו וביקשו את התגייסות חברי הכנסת החרדים למען שחרור החטופים.

השתיים סיפרו על הקשר שניהלו עמם בניסיון להבין מה קורה, על הרגעים בהם הבינו כי המחבלים פרצו לבית ועל הרגע בו נותק הקשר סופית ומאז נעלמו עקבותיהן.

נועם פרי, ביתה של חיים יו"ר הדירקטוריון של הקיבוץ, סיפרה על מעשה הגבורה של אביה שהדף את המחבל מהממ"ד בכוח, ועד לשובו עם תתגבורת ניצל את הזמן להחביא את אשתו, כך שהמחבלים חשבו שהוא לבד בבית ולקחו איתם לעזה רק אותו.

איילה מצגר, שחמיה וחמותה המבוגרים נחטפו, סיפרה כי בשלב מסוים הוריה כתבו לה כי המחבלים פרצו וביקשו שלא יתקשרו כדי שלא ישמעו אותם. לאחר מכן כתבה כי היא חשה שאין לה יכולת להקליד יותר "כי היא רועדת". לאחר מכן נותק הקשר.

ח"כ יעקב אשר הבהיר לנציגי המשפחות כי עמדת הנציגות החרדית כלפי מקבלי ההחלטות היא שהחזרת החטופים היא ערך עליון מכל, "אמרנו להם שאם לא יחזירו את השבויים ומהר - לא עשינו כלום!", אמר.

הוא הסביר ש"ביהדות יש שני דברים שהם מעל לכל דבר אחר, פיקוח נפש ופדיון שבויים. פה יש את שניהם. בכל הדורות יהודים נתנו מפת לחמם כדי לשלם על לפדות נפש מישראל. אין ספק שחייבים לעשות הכל כדי להחזיר אותם הביתה מהר".

לבקשת המשפחות הביא ח"כ אשר בישיבת סיעת יהדות התורה את הדברים ואת בקשת המשפחות להתייצבות החכי"ם לימין המשפחות בשעתן הקשה ולסייע בזירוז הדרישה הציבורית להאצת המהלכים לשחרור החטופים.