רם בן ברק ודני דנון
רם בן ברק ודני דנוןצילומים: יונתן זינדל, פלאש 90 וערוץ 7

חבר הכנסת רם בן ברק מיש עתיד הבהיר הערב (שלישי) את מאמרו המשותף עם חבר הכנסת דני דנון שזכה לביקורת נוקבת בשמאל.

"כמות התמיכה מימין וכמות הביקורת מהמחנה שלי מביאה אותי למסקנה שלא הובנתי לחלוטין", כתב. "לכן אנסה להסביר במילים פשוטות. לתושבי עזה צריך לאפשר. בדגש על לאפשר את היכולת לבחור האם הם נשארים בעזה ומקווים שעזה תהיה מקום טוב יותר לחיות בו תחת משטר שידאג לרווחת התושבים ולאיכות חייהם".

"צריך לעשות הכל שזה מה שיהיה שם אחרי שתסתיים המלחמה. או לנסות למצוא מקום אחר לגור בו. היכולת למצוא מקום אחר אין להם כרגע בגלל שא', אין להם אפשרות לצאת. ב', אין מי שמוכן לקלוט אותם את שני החסמים האלה אני מציע להסיר. לאפשר יציאה ולאפשר קליטה באותו מדינות שאכפת להם מהפלסטינים".

עוד כתב: "מי אנחנו שנחליט בשבילם שאסור להם להגר. זה בדיוק הפוך מגישת הטרנספר שרצתה להעלים על אוטובוסים את הבעיה הפלסטינית. הגישה שלי גורסת שאדם צריך להיות אחראי על גורלו ובמקרה של אזורי לחימה (מוצדקים) צריך לדעת גם לקלוט. והכל הכל בהסכמה כפי שנעשה באזורי סכסוך אחרים בעולם (סוריה, אפגניסטן, קוסובו ועוד) זה לא שולל את הזכות הפלסטינית למדינה - ההפך הוא הנכון. ההצעה הזאת היא רק מרכיב אחד במכלול שלם של פתרונות ליום שאחרי".

לסיום כתב: "אני תקווה שהרשות הפלסטינית או כל גורם פלסטיני שוחר שלום אחר בסיוע בינלאומי יקבל אחריות על עזה ויפתח אותה לטובת כול האזור ותוקם מדינה פלסטינית משגשגת לצד ישראל או אז יוכלו הפלסטינים החפצים בכך לשוב למולדתם".