דוד בדין, ראש המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון ע"ש נחום בדין, אומר כי מדינת ישראל נכשלה עד כה בהתמודדות עם ההסתה הפלסטינית - שממנה צומח הטרור.

"יש מחדל עצום. הצד השני בונה מערכת הסתה ומדינת ישראל מתעלמת ולא עושה שום דבר ואף מנסה להשתיק את מי שמנסים להתקומם נגד המצב. כך למשל, יש חוג דרמה במחנה פליטים, ובו מפארים את הטבח שהיה בשמחת תורה והמדינה לא עושה דבר. גרמניה היא המדינה המובילה בתרומות לאונר"א - וישראל לא מבקשת בשום אופן לעצור את הדבר הזה", טוען בדין.

הוא חושב שגם השימוש בהצגת זוועות הטבח בהסברה הישראלית לא משפיע כמו הטיפול בהסתה החינוכית: "מדינת ישראל מראה את הזוועה - אבל לא את ההסתה הפרועה שהובילה לטבח".

בידיו הוא מחזיק ספר לימוד שנלמד בבתי הספר של אונר"א וכולל הסתה חמורה נגד יהודים: "מדובר בספר לימוד שהודפס מחדש בשנה הנוכחית והוא מעודד רוצחים. הם מאדירים מחבלים כבר בבית הספר ומדינת ישראל לא דורשת מאונר"א להפסיק את השימוש בספר הזה. היו גם יכולים לאיים על אונר"א כפי שעשתה ארה"ב שהתנתה העברת תקציבים בהפסקת ההסתה".

"בינתיים המלחמה נגד מדינת ישראל מתקיימת בבתי הספר של אונר"א ללא שום הפרעה. חייבים לעמוד על העיקרון שמי שרוצה מערכת חינוך פלסטינית - היא חייבת להיות ללא הסתה - אחרת מדינת ישראל מנתקת מהם מגע", הוא מסכם.