לוסי אהריש
לוסי אהרישצילום: Moshe Shai/FLASH90

העיתונאית לוסי אהריש דמעה בשידור כשהקריאה היום (שלישי) קטעים מיומנה של רב"ט נועה מרציאנו שנחטפה לרצועת עזה ודובר צה"ל התיר לפרסום כי נקבע מותה.

אהריש אמרה: "הייתי לי את הזכות להכיר את עדי מרציאנו, אמא של נועה, ועדי ביקשה ממני להקריא קטעים מיומן שנועה כתבה".

"מהתחלה רציתי לספר על פנקס שהולך איתי לכל מקום כבר שנתיים - פנקס תודה", נכתב ביומן אותו ציטטה אהריש. "פנקס בו אתה מודה על הדברים שאתה רוצה להודות עליהם ביום יום. זה יכול להיות דבר גדול כמו שיש לך אחות אחיות או דבר קטן כמו התארגנתי בזמן בבוקר. להגיד תודה שהחלפתי מישהי בשמירה ועשיתי לה טובה או שמישהו החליף אותי בשמירה שאני לא הרגשתי טוב. להגיד תודה לחברה טובה שהצלחתי להתקרב אליה יותר ועל זה שהצוות עזר לנו בפירוק המכולות".

"אבל חשוב להגיד – דווקא שקשה, צריך למצוא נקודות אור שיעזרו לנו להתמודד עם הקושי. זו הייתה אחת מהנקודות האלו – התודה. תודה על היכולת לשמוח ולשמח, תודה על חברות מדהימות שהכרתי ועוד אכיר. תודה על אופטימיות, תודה על צחוק, תודה על היכולת להמשיך ללמוד. תודה על זה שאני מכירה את הארץ שלי. תודה".

אהריש אמרה בדמעות אחרי שסיימה להקריא את הדברים: "קודם כל רצינו למסור למשפחת מרציאנו שאנחנו משתתפים בצערכם".

"היה לכם חשוב שנגיד כמה נועה הייתה אהובה וכמה נועה הייתה ילדה מדהימה ואנחנו מאוד מאוד מצטערים שזה היה הסוף ושהסוף לא היה אחר. רק אתמול, כשעוד הייתה תקווה, אמא של נועה ואני צילמנו סרטון למען השבתה הביתה".