חבר הקונגרס ריצ'י טורס
חבר הקונגרס ריצ'י טורסscreenshot

חבר הקונגרס ריצ'י טורס המייצג את מדינת ניו יורק השתתף בעצרת הענק של הקהילות היהודיות למען ישראל שנערכה בוושינגטון וקרא להמשיך את התמיכה האמריקאית במלחמה בעזה ללא תנאים.

"באתי לכאן היום כדי להגן על אחד מהערכים האמריקאים הגדולים ביותר שלנו - מערכת היחסים בין ארה"ב לישראל", אמר טורס והדגיש: "מדובר בערך אמריקאי שהוא חלק מה-DNA שלנו".

"ב-7 באוקטובר בוצע פשע חמור נגד מדינת היהודים, נגד האנושות, פשע כל כך ברברי שאי אפשר להתעלם ממנו. זה לא יכול לעבור ללא עונש. חמאס חייב לשלם על מעשיו לישראל יש את הזכות להגן על עצמה. אמריקה צריכה לעמוד לצד ישראל במאבקה להישרדות והגנה עצמית", הצהיר טורס.

לדבריו, "ישראל חייבת לעשות לחמאס את מה שארצות הברית עשתה לדאעש ואל-קאעידה. עלינו לעשות לחמאס מה שעשינו לנאצים ולפטור את העולם מהטרור והברבריות שבוצעו נגד האנושות והעם היהודי."

הוא דחה באופן מוחלט את הקריאות לישראל להסכים להפסקת אש כעת. "אנחנו יודעים שהנרטיב נגד ישראל קיים. זו המדינה היחידה על פני כדור הארץ שקיומה וזכותה להגנה עצמית הן יעד לדה-לגיטימציה".

"אף אחד לא ציפה שארצות הברית תיכנס להפסקת אש עם יפן כש-2,400 אמריקאים נרצחו בפרל הארבור. אף אחד לא ציפה שארה"ב תלך להפסקת אש עם אל-קאעידה והטליבאן כש-3,000 אמריקאים נרצחו ב-9/11. לכן מי שמתעקש שישראל לא תגן על עצמה יותר, נוהג בסטנדרט כפול ומסוכן".

"הפסקת אש עם ארגון טרור היא גזר דין מוות לישראלים. לא כל מי שקורא להפסקת אש רוצה שישראל תחדל מלהתקיים, אבל כל מי שרוצה שישראל תחדל להתקיים קורא להפסקת אש", ציין חבר הקונגרס בנאומו.